دانلود آلبوم مشترک ناصررزازی و ابراهیم تاتلس

در تاریخ 2018/01/24
دانلود آلبوم مشترک ناصررزازی و ابراهیم تاتلس
این آلبوم مشترک درسال ۲۰۱۱ در سلیمانیه به دعوت شرکت بزرگ  ساختمانی ابراهیم تاتلس تهیه و ضبط شده وپخش شد.
دو هنرمند بزرگ کورد با هنرنمایی خود این آلبوم را تقدیم به ملت کورد کردند .لازم به توضیح است که این آلبوم قبل از ترور نافرجام ابراهیم تاتلس  بوده است .

 

——————————بیوگرافی——————————-
ناصر رزازی (به کوردی: ناسر ره زازی) خواننده، شاعر و نویسنده کورد اهل ایران است که علاوه بر کار خوانندگی به تدریس زبان کوردی و ترجمه و تألیف نیز می‌پردازد. وی بیشتر زندگی خود را در خارج از ایران و در کشورهای سوئد و عراق گذراند.
ناصر محمد صالح (رزازی) در سال ۱۳۳۴ خورشیدی در محلهٔ «کانی کمیز» سنندج متولد شد. وی دو فرزند پسر به نام‌های ماردین و کاردو و یک دختر به نام دلنیا دارد. دلنیا رزازی دختر او نیز در عرصهٔ خوانندگی مشغول فعالیت هنری است. مرضیه فریقی همسر ناصر رزازی نیز در تابستان ۲۰۰۴ در یک سانحه پزشکی درگذشت.

 

——————————بیوگرافی——————————-
ابراهیم تاتلیسس(به ترکی استانبولی: İbrahim Tatlıses) (زاده ژانویه ۱۹۵۲ در شانلی‌اورفا)، از خوانندگان مشهور ترانه‌های ترکی کشور ترکیه است. مردم در ترکیه نام ایبو را هم برای او استفاده می‌کنند. امپراتور (به ترکی استانبولی: İmparator) لقب متداولی برای اوست، , وی در شهر اورفا که شهری عرب و کرد نشین است زاده شده است. پدر او کورد و مادرش نیز کورد  بوده است.
وی با ترانه‌های ترکی‌اش مشهور در ترکیه، آسیای میانه و کشورهای خاورمیانه مثل جمهوری آذربایجان، ایران، افغانستان، عراق، سوریه است، تاتلیسس با ترانه‌های ترکی‌اش مشهور شده ولی گهگاه به عربی و کوردی نیز ترانه‌ای خوانده است. وی علاوه بر این، یک تاجر، رستوران‌دار، سازنده شوهای موسیقی تلویزیونی و فعال در زمینه گردشگری است و کانال تلویزیونی مخصوص به خود به نام «تاتلیسس» دارد. وی در پروژه‌های ساخت‌وساز در کوردستان عراق نیز درگیر بوده‌است.
, ,