دانلود آلبوم موسیقی آذربایجان اثر هنرمندان آذری ۱۹۳۰ – ۱۹۵۰

در تاریخ 2019/12/30
نایاب – آرشیو ژینوموزیک
این مجموعه منتخبی است از آثار هنرمندان آذری ضبط شده روی صفحات ۷۸دور تبدیل شده با کیفیت ۳۲۰ که در میان سالهای ۱۹۳۰ تا ۱۹۵۰ میلادی توسط شرکت
Soviet recordings ضبط شده که تقدیم حضورتان می گردد.
Azerbaijani Music from 78 Rpm- Soviet Recordings 1930 – 1950
Akif Gasanov
Ali Kerimova
Ali Ovset Sadykhov
Avak Musaelyan
Avanes Ioannesyan
Evgeniya Devis
First State Azerbaijan Eastern Orchestra
Gunduz Gadjibabekov
Islam Yusufov
Karo Aram
Khan Shushinsky
Kurban Primov
Mikhail Vetrov
Murtuza Mamedov
Nadzhiba Kerimova
Narmin Mamedova
Rashid Beybutov
Shirzad
State Variety Orchestra of Azerbaijan SSR
Temiuv Damirov
Zakhra Ragimova
————————————————————–
موسیقی آذربایجانی به موسیقی سنتی مردمان آذربایجانی اطلاق می‌شود. هنرمندان آذربایجانی با خلاقیت خود، موسیقی منحصربه‌فردی را می‌آفرینند. کسانی که این نوع موسیقی را به‌همراه سروده‌های خود به‌زبان ترکی آذربایجانی می‌خوانند، عاشیق خوانده می‌شوند. عاشیق‌ها در وصف آذربایجان و دلاوری‌های بزرگان آن، در مراسم جشن و عزاداری، سروده‌های زیبایی را به‌همراه موسیقی آذربایجانی می‌خوانند و مورد توجه مردم قرار می‌گیرند. عاشیق‌ها از دوران قبل از اسلام در بین مردمان ترک‌تبار وجود داشته‌اند.
موسیقی آذربایجانی از دو نوع یا شاخهٔ اصلی تشکیل شده که از لحاظ تقسیم‌بندی موسیقایی منشاء و حالت‌های مختلفی دارند. معمولاً نوع سازهای موسیقی آذربایجانی، خاستگاه و دوستداران اقسام موسیقی با هم تا حدی متفاوتند، هرچند بسیاری دوستدار هردو هستند. تعداد بسیاری از موسیقی‌دانان آذربایجانی با آشنایی به هردو نوع از این موسیقی‌ها توانسته‌اند آثاری هنری بزرگی در قالب اپرا‌ها، موسیقی سمفونیک و موسیقی برای باله خلق نمایند. از مهم‌ترین گونه‌های موسیقی آذربایجانی می‌توان به موسیقی میخانه‌ای، هنر اجرای آذربایجانی تار، بالابان، ناقارا، باغلاما و گارمان اشاره کرد.
RIAL 50,000 – خرید
, , , ,