عنوان اخبار ...
صفحه اصلی / محصولات / فول آلبوم ( دیسکو گرافی ) / دانلود آلبوم کالکشن روانبخش
دانلود آلبوم کالکشن روانبخش

دانلود آلبوم کالکشن روانبخش

دانلود آلبوم کالکشن روانبخش

غلامعلی روانبخش با اسم هنری روانبخش (زاده 1314 خورشیدی در قوچان – درگذشته در 1357 تهران) بازیگر و خواننده اهل ایران بود. وی فعالیت هنری از 1335 با خوانندگی در رادیو ایران شروع کرد.
غلامعلی روانبخش به سال 1314 در شهر قوچان متولد شد و پس از تحصیلات ابتدائی و متوسطه به تهران آمد و در اداره بیمه‌های اجتماعی کارگران به سمت کارمند مشغول خدمت گردید و با خواندن ترانه‌هایی چون عروس و داماد، دختر قالی باف و نازی جان به اوج شهرت رسید و با خوانندگان زمان خود مثل: ویگن، عارف و منوچهر سخایی به رقابت پرداخت و چنان از شهرت و محبوبیتی بهره‌ور شد که ابتدا از وی برای شرکت در فیلم‌هایی دعوت به عمل آمد و سپس در رادیو مشغول همکاری و خوانندگی شد. وی پس از قریب دوازده سال فعالیت در سینما و رادیو، از اوایل سال 1352 به تدریج از فعالیت‌های هنری کناره گرفت و بیشتر به کارهای اداری و در بیرون اداره به فعالیت‌های ساختمانی می‌پرداخت. وی در بهمن ماه سال 1357 در اثر سکته قلبی درگذشت.
غلامعلی روانبخش یکی از آن خوانندگانی بود که در دهه 1340 شروع به فعالیتهای هنری نمود و با همان اولین ترانه خود «آهای عروس و ای دوماد» که از ساخته‌های هنرمند ارجمند ناصر زرآبادی بود خوش درخشید و به قول معروف یکشبه راه صد ساله پیمود.

امتیاز 1 از 1 رای

نظرات

captcha Refresh

محصولات مشابه

عضویت در خبرنامه

نشانی :

شماره تماس : 09052268978

ایمیل : jinomusic61@gmail.com