دانلود آلبوم “یقین گمشده” اردشیر کامکار

در تاریخ 2016/01/20

“یقین گمشده” اثریست مربوط به موسیقی محلی کوردستان

با اجرای ساز کمانچه و دف که توسط استاد اردشیر کامکار و زکریا یوسفی نواخته شده اند و در آن ۱۰ قطعه ی کردی قدیمی و معروف به زیبایی اجرا شده اند. زکریا یوسفی را باید در اجرای این آلبوم بیشتر سهیم دانست چرا که با داشتن آلبوم هایی نظیر “شارو” و “روژیار” در کارنامه ی کاریش میتوان متوجه شد که وی در اجرای ترانه های کردی عزم جدی ای داشته است و با همراه کردن اساتید اردشیر و ارسلان کامکار سعی داشته است کاری پر بار تر ارائه دهد. در هر صورت “یقین گمشده” برای علاقمندان به موسیقی سنتی بی کلام ، موسیقی محلی کردستان و موسیقی کمانچه زیبا و شنیدنی است. امیدوارم لذت ببرید.

استاد احمد پژمان در رابطه با این آلبوم و نوازندگان آن می نویسند : 

بدور از هرگونه تعارف باید بگویم که این موسیقی ایران است و اردشیر کامکار فرزند خلف او. صرف نظر از مرزهای جغرافیایی و قومیت های موجود در گستره ی ایران. اردشیر کامکار را می توان در زمره تاثیرگذارترین و برجسته ترین نوازندگان کمانچه در چند دهه اخیر ایران بشمار آورد که الگویی شاخص برای نسل های پس از خود نیز بوده است. زحماتی را که ایشان برای کمانچه و تکنیک های آن کشیده است بر کسی پوشیده نیست. شناخت بیشتر من نسبت به ایشان در موسیقی فیلم “باران” بود که با من همکاری داشتند و اجرای جمله ای به موتیفی کوتاه که آن چنان با فهم بالای موسیقی و احساسش آن را نواخت که همگی را تحت تاثیر قرار داد و آنجا بود که برای من اردشیر ، اردشیر شد. تم های استفاده شده از مناطق مختلف کردستان با ذوق و سلیقه خاصی بسط و گسترش داده شده و نوازندگی هر دو هنرمند و تلفیق کمانچه و سازهای کوبه ای بطور عالی و با مهارت انجام شده است.

و نیز زکریا یوسفی ، که سالهاست ضبط سازهای کوبه ای آلبوم ها و آثارم به عهده او بوده و با ایشان همکاری مستمر داشته ام. او از نوازندگانی است که در زمینه ریتم زحمات فراوانی کشیده است و آثار صوتی و تالیفی ارزشمندی از او دیده ام ، که یکی از آن نمونه ها کتابیست که در خصوص ریتم های مناطق مختلف تالیف کرده و بسیار مورد تایید و تقدیر من می باشد. مرداد ۱۳۹۳ »

, , , , ,