دانلود آهنگ های اصغر وفایی

در تاریخ 2017/04/06
دانلودتک آهنگ های اصغر وفایی

√ گلعذاری ز گلستان جهان ما را بس

√ سپند حسنت

√ آلبوم عشق آمد

√ بداهه موسی و شبان

————————————————————–

قونیه شهری است در ترکیه، اما شهرت آن به شعرهایی است به زبان پارسی، به مردی از سرزمین پارس که گرچه از آزار مغول، زادگاه خود، بلخ را رها کرد و در قونیه ساکن شد، اما زبان موطن خود را از یاد نبرد و کاری کرد که جهان، فارسی و شعرهای مولانا به این زبان را بشناسد، گرچه به نام «رومی»، اما به زبان فارسی.
حالا، قونیه زیارتگاهی است برای اهل ادب از هر جای جهان، و شب های آن رنگ و بوی عرفان و عشق و شور و مثنوی و مولانا دارد؛ رنگ و بویی که در آلبوم اصغر وفایی مشهود است؛ در «شب های قونیه».
«شب های قونیه» آلبومی از موسیقی دستگاهی ایران است که ۱۰ قطعه دارد و توسط مکتب موسیقی ایران زمین منتشر شده است. این آلبوم از اجرای آذر ماه سال ۱۳۹۰ در شهر قونیه تهیه شده و قطعات آن شامل «رِنگ فرح»، «سه تار و آواز»، «عود و آواز»، «تصنیف ساقی»، «کمانچه و آواز»، «چهارمضراب بیداد»، «تصنیف یار من»، «ضربی و آواز»، «آواز تنها» و «تصنیف دلدار» است.
آهنگسازی و تنظیم آلبوم «شب های قونیه» کار رضا پرویز زاده و بهروز همتی است و اصغر وفایی خوانندگی آن را بر عهده داشته است. همچنین رضا پرویز زاده، حسین حدت، نوید افقه، عیسی شکری و بهروز همتی با تنبک، تار، سه تار، کمانچه، قیچک، عود، دف و دایره در این آلبوم به نوازندگی پرداخته اند.
اشعار «شب های قونیه» همه سروده مولانا است: «امشب ای دلدار مهمان توییم»، «ساقی فرخ رخ من جام چو گلنار بده» و «آمدم تا رو نهم بر خاک پای یار خود».
در کاور آلبوم نوشته شده است «حالمان حال کسی است که چیز ارزشمندی را گم کرده است. افسوس افزون تر آن که؛ شاید هنگام جارو کردن، گوهر ارزشمند ما با انبوه دورریختنی ها رفته باشد. دست کم شاید و کاش، کسی او را یافته باشد. زبانمان پارسی است، پارسی می گوییم، پارسی می شنویم، پارسی می فهمیم. گوهر آموزه های ارزشمند فرهنگ و ادبیات ایران زمین، گوهر مولانا، گوهر مثنوی را گم نکنیم…
اصغر وفایی در شیراز به دنیا آمد تحصیلات مقدماتی را در این شهر گذراند، پس از سفر به انگلستان تحصیلاتش را بعد از کمتر از دوسال رها کرد و به ایران بازگشت از کلاس های آزاد موسیقی استادان بنام بهره برد و در دانشکده ی هنرهای زیبا دانشگاه تهران به تحصیل موسیقی پرداخت. تاکنون چند کتاب در زمینه شعر و آموزش موسیقی به چاپ رسانده، چندآلبوم موسیقی منتشر کرده و کنسرت هایی در کشورهای آسیایی، اروپایی و امریكا برگزار نموده است. موسیقی تئاتر، تأسیس آموزشگاه موسیقی و چند مرکز فرهنگی دانشگاهی، اجرای کارگاه های موسیقی کشوری و همایش هایی در بزرگداشت عارفان و شاعران پارسی گوی ایران از جمله تلاش های فرهنگی اوست.
, , , , , , , ,