دانلود فول آلبوم انوشا شانکارساز سی‌تار Anoushka Shankar Discography

بازدید: 347 بازدید
دانلود فول آلبوم انوشا شانکارساز سی‌تار Anoushka Shankar Discography
دانلود فول آلبوم انوشا شانکارساز سی‌تار Anoushka Shankar Discography
دانلود فول آلبوم انوشا شانکار نوازنده ی مشهور هندی ساز سی‌تارAnoushka Shankar Discography
(Anoushka Shankar – Discography (1998-2016
آنوشکا شانکار متولد 9 ژوئن 1981، یک ستاره هندی بریتانیایی، دختر راوی شانکار و خواهر ناتنی نورا جونز است. وقتی آنوشکا به دنیا آمد پدرش 61 سال داشت. وی پس از فارغ التحصیلی با درجات عالی تصمیم گرفت بجای ادامه تحصیل به کار موسیقی بپردازد. آنوشکا از 7 سالگی نزد پدرش نواختن سیتار را آموخت و از 10 سالگی او را در اجراهایش همراهی میکرد و با محیط استیج و اجرا آشنا میشد. وی اولین آلبومش را در سال 1998 به نام خودش منتشر کرد. وی همچنین به عنوان نوازنده مهمان با بسیاری از هنرمندان بزرگ عرصه موسیقی از جمله Sting، لنی کرویتز و نیتین ساونی همکاری داشته است.
سی‌تار از سازهای زهی زخمه ‌ای موسیقی هندی است.این ساز دسته‌ای بلند و کشیده و کاسه‌ای به شکل گلابی دارد.این ساز هفت سیم اصلی و ۱۱ یا ۱۳ سیم تشدید (یا همراه) دارد که در زیر سیم‌های اصلی بسته می‌شود و با مضرابی فلزی نواخته می‌شود. سیم‌های اصلی که وظیفهٔ تولید آواهای نغمه را به‌عهده دارند پس از ضربه خوردن، سیم‌های همراه را به صدا درمی‌آورند. دستان‌های روی دسته این ساز فلزی و کمانی شکل‌اند.
سی‌تار انواع مختلف دارد و شکل کاسه و شمار سیم‌ها در انواع آن فرق می‌کند. بطور کلی می‌توان این ساز را به سه گونه تقسیم کرد: نوع اول فقط دارای ۷ سیم اصلی و بدون سیم تشدید کننده‌است. نوع دوم دارای ۷ سیم اصلی و ۱۱ یا ۱۳ سیم تشدید کننده‌است. نوع سوم دارای مشخصات نوع دوم به اضافه یک کاسه اضافی در بالای دسته ساز است که بیشتر نقش تزئینی دارد تا شدت دهنده صدا.راوی شانکار و ولایت‌خان از نوازندگان مشهور این ساز هستند.

مطالعه بیشتر