دانلود فیلم ژانی گه ل

در تاریخ 2017/06/12
دانلود فیلم ژانی گه ل

ژانی گه ل
(به کردی سورانی به معنی «درد [زایش یک] ملت») فیلمی با موضوع اجتماعی-سیاسی از جمیل رستمی است . این فیلم تولید سال ۱۳۸۵ و فیلم‌نامهٔ آن نوشتهٔ خسرو سینا است که بر پایهٔ رمان درد ملت از ابراهیم احمد نوشته شده‌ است. این فیلم سابقه اكران به صورت محدود در سينما بهمن سنندج را در كارنامه دارد همچنين در جشن خانه سینما موفق به دریافت جایزه بهترین موسیقی فیلم برای کارن همایونفر شد. ژانی گه‌ل تا کنون در سینماهای اروپا، آمریکا، ايران و عراق نمایش داده شده‌است. صدای فیلم بصورت دالبی دیجیتال ضبط شده‌است.
جوامر (به کردی جوامێر) که در سلیمانیه (کردستان عراق) کارمند یکی از ادارات دولتی است، روز زایمان همسرش برای آوردن ماما از خانه خارج می‌شود. در میدان اصلی شهر تظاهرات تاریخی و معروف سال ۱۹۴۷ سلیمانیه در جریان است. مامورین حکومتی، جمعیت را به گلوله می‌بندند و جوامر نیز که ناخواسته در صف اول مردم قرارگرفته زخمی و سپس به جرم اغتشاش دستگیر و زندانی می‌شود. ده سال بعد، در سال ۱۹۵۷ از حبسی اجباری، آزاد می‌شود و برای یافتن همسر و پسر ده ساله‌اش در کوران نا آرامی‌ها و حکومت نظامی به روستای «ده گلان » سفر می‌کند. تا اینکه..
جوایز و جشنواره‌ها
حضور در اسکار (۲۰۰۸)
حضور در جشنواره پالم‌اسپرینگز
حضور در جشنواره فستوریا – ستوبال
حضور در جشنواره فیلم بمبئی
حضور در جشنواره سالرنو
حضور در جشنواره فیلم لندن
حضور در جشنواره فیلم داکا
حضور در جشنواره منچستر
دریافت جایزه «پلاک طلای» کلوپ روتاری
دریافت جایزه بهترین موسیقی فیلم ازجشن خانه سینما
سایر عوامل
دستیار اول کارگردان و برنامه ریز: خسرو سینا
طراح صحنه و لباس : عباس بلوندی
صدابردار : محمد امامی
ناظر پروژه: استاد مظهر خالقی
مدیر تولید :مشتاق حمه صالح
منشی صحنه : ندا قائدی مقامی
سایر بازیگران : احمد محمود، کمال جلال، ژیان ابراهیم، شلیر کویی، مان احمد، سولاف محمد، بکر رشید، نوزاد مجید، بیان کریم، ریبوار رحیم، مام هه‌ژار، سردار خلیل، عبدالله خیاط
, ,