عنوان اخبار ...
صفحه اصلی / محصولات / موسیقی نواحی ایران / دانلود مجموعه آلبومهای مازندرانی - مازنی
دانلود مجموعه آلبومهای مازندرانی - مازنی

دانلود مجموعه آلبومهای مازندرانی - مازنی

این مجموعه شامل :

موسیقی مازندرانی نوایی دلنشین با سبک خاصی می باشد که گستره اش افزون بر استان مازندران تا شهرهای سمنان و دامغان نیز ادامه داشته که همین امر منجر می شود تا موسیقی مازندرانی را به بخش های جداگانه ای تقسیم کرد.

1 _ موسیقی نواحی مرکزی مازندران : موسیقی این نواحی بر پایه اصیل ترین و کهن ترین نغمه ها و مولودی های چوپانی مازندران شکل گرفته است. محور اصلی موسیقی این بخش از سوی پنج آوازی وزین و پر قدمت یعنی, طبری بلند, طبری کوتاه, کتولی بلند,کتولی کوتاه و میون کتولی و تعداد زیادی قطعه ساز چوپانی است. این مجموعه اساس موسیقی آوازی و سازی مناطق مرکزی مازندران را تشکیل می دهد.

2 _ موسیقی شرق مازندران : امروزه این نوع موسیقی در نواحی میان درود ساری تا کوهپایه های طبری زبان گرگان کاربرد دارد. مهم ترین ساز در موسیقی شرق مازندران دو تار است. هسته مرکزی موسیقی شرق مازندران دو مقام بزرگ هراتی است که ریشه در موسیقی ترکمنی و موسیقی شمال خراسان دارد. مضامین شعری در موسیقی مازندران در بر گیرنده داستان های عاشقانه, روایت هایی از کوچ, مهاجرت و اندوه است.

3 _ موسیقی غرب مازندران : موسیقی این مناطق بین چالوس تا غرب نشتارود و تا گیلان گسترده است و بیشتر با نواهای چوپانی همراه است.ساز های رایج این منطقه عبارتند از : نی, سرنا, دهل. از معروف ترین آهنگ هایی که توسط این سازها نواخته می شود می توان به طالب اشاره کرد.

10,000 تومان
امتیاز 0 از 0 رای

نظرات

captcha Refresh

محصولات مشابه

عضویت در خبرنامه

نشانی :

شماره تماس : 09052268978

ایمیل : jinomusic61@gmail.com