عنوان اخبار ...
صفحه اصلی / محصولات / فیلم ومستند / دانلود مجموعه مستندهای فروغ فرخزاد
دانلود مجموعه مستندهای فروغ فرخزاد

دانلود مجموعه مستندهای فروغ فرخزاد

فعالیت های «فروغ فرخزاد» فقط به شاعری محدود نبود، او هم در زمینه فیلمسازی فعالیت می کرد، هم دستی در کارهای خیر داشت. مستندهای «اوج موج»، «جام جان»، «سرد سبز» و «فروغ فرخ‌زاد: 1345-1313» به بخش هایی از زندگی کاری و شخصی فروغ پرداخته اند.

جام جان:

سبک شعری فروغ و شخصیت ادبی او بعد از گذشت سال ها از درگذشتش، نیاز به بررسی و گفت و گو دارد؛ سبکی که در زمان خودش عده ای موافق و عده ای مخالف آن بودند.

اوج موج:

گرچه عمده شهرت فروغ به خاطر شاعری اوست، اما فعالیت هایی هم در زمینه کارگردانی، بازیگری و تدوین درعرصه سینما و تئاتر داشته که مهم ترینش فیلم ماندگار «خانه سیاه است» درباره جذامخانه باباباغی تبریز است.

سرد سبز:

جمعی از خانواده و نزدیکان «فروغ فرخزاد» و آشنایانی مثل «بهرام بیضایی»، «کاوه گلستان» و «آیدین آغداشلو» در مورد آخرین روزهای زندگی او می گویند. هم چنین روحیه و نگاه او را به زندگی و جهان اطرافش که از او شاعری ماندگار ساخت، بررسی می کنند.                                                                                              

فروغ فرخ‌زاد: 1345-1313:

فروغ فرخزاد در سال 1345 در حالی که در جاده قلهک - دروس رانندگی می کرد، برای اینکه با سرویس مهدکودک تصادف نکند، از جاده منحرف شد. ناصر تقوایی، مراسم خاکسپاری این شاعر را در مستندی به تصویر کشیده است.

خانه سیاه است:

فیلم مستند خانه سیاه‌است به کارگردانی فروغ فرخزاد و تهیه کنندگی ابراهیم گلستان در سال 1342 در پی دیدار فروغ فرخزاد از آسایشگاه جذامیان بابا باغی تبریز ساخته شد. این فیلم را می‌توان حاصل همکاری فروغ فرخزاد با ابراهیم گلستان در استودیو فیلم گلستان دانست که جایزهٔ بهترین فیلم مستند همان سال را در فستیوال فیلم آلمان غربی از آن خود کرد.

 

15,000 تومان
امتیاز 0 از 0 رای

نظرات

captcha Refresh

محصولات مشابه

عضویت در خبرنامه

نشانی :

شماره تماس : 09052268978

ایمیل : jinomusic61@gmail.com