دانلود مستند شجریان از سپیده تا فریاد

در تاریخ 2018/05/23
چنانچه حق نشر این فایل برای شرکت خاص یاهنرمند یا گروه موسیقی است و درخواست حذف آن را دارد ما را مطلع سازد تا از روی سایت حذف گردد.
فیلم مستند شجریان از سپیده تا فریاد، به‌کارگردانی مهدی طوسی و گویندگی ناصر طهماسب، به روایت بخش‌هایی از زندگی محمدرضا شجریان خواننده موسیقی سنتی ایرانی می‌پردازد و فراز و نشیب‌های زندگی هنری و سیاسی او را مورد بررسی قرار می‌دهد. در این مستند شخصیت‌هایی همچون حسین علیزاده از تجربه همکاری خود با شجریان و مواضع سیاسی سالهای اخیر او سخن می‌گویند.
در بخشی از مستند مصاحبه‌های جنجالی شجریان با صادق صبا، مدیر سابق شبکه بی‌بی‌سی فارسی به‌نمایش در می‌آید، مصاحبه‌هایی که در بحبوحه‌های سال ۸۸ از شبکه‌های فارسی‌زبان خارجی پخش می‌شد و موج رسانه‌ای بزرگی را در کشور پدید می‌آورد.
شجریان که در سال‌های ابتدایی انقلاب با خواندن موسیقی‌هایی همچون «سپیده» نقش مهمی در همراهی با جریان انقلاب اسلامی داشت و با پخش ربنا در سال ۱۳۵۸ از صدا و سیما توانست بین اقشار مختلف مردم محبوبیت پیدا کند، بعد از گذشت سال‌ها و در سال ۱۳۸۸ با مواضعی متفاوت وارد رسانه‌ها شد، مواضعی که سال‌ها بعد و در مصاحبه با روزنامه ایران منطقی‌تر و به شجریان نزدیک‌تر است.
, , ,