دانلود کنسرت حسین خواجه امیری(ایرج ) اجرای اصفهان

در تاریخ 2018/04/17
نایـــــــــــــــــــــــاب
طنین خوش صدای بی همتای استاد “حسین خواجه امیری” هنوز در خاطر ایرانی های موسیقی دوست مانده است. چه آن زمان که صدایش بر صفحه نوارهای قدیمی می نشست و چه وقتی در زیر سقف بلند سینما با آواز هنرپیشه های آن زمان یکی می شد و برای مردم خاطره ای خوش می ساخت.
ایرج که در دوران فعالیت خود بیش از دو هزار آواز، تصنیف و بیش از ۱۰۰ ترانه برای فیلم‌های فارسی اجرا کرده است، در سال های بعد از انقلاب به خصوص در دهه ۷۰ و ۸۰، بیش از ۱۰ آلبوم به بازار موسیقی عرضه کرد که از جمله آنها آلبوم “قصه زندگی” است که در بهار سال ۱۳۹۱ منتشر شد. آخرین اثر این هنرمند نیز با نام “گنج قارون” با همخوانی امیر احسان فدایی شاگرد ارشد او در سال ۹۳ به بازار موسیقی آمد. نیاز، غزل خوان، پرنده، گل من، پیرهن صورتی و گلدون بی گل نیز از جمله آثار شاخص و پرطرفدار ایرج است.

کیفیت ۴۸۰

————————————————————————–
حسین خواجه‌امیری در ۱۱ دی ۱۳۱۱ در شهر خالدآباد نطنز از توابع استان اصفهان در خانواده‌ای هنرمند به دنیا آمد. پدربزرگش (حاج ملا میرزا) از خوانندگان بنام زمان ناصرالدین شاه بود. پدرش (نعمت اله) که از صدایی خوش و رسا برخوردار بود و ردیف می‌دانست، مدت‌ها او را تحت تعلیم خویش قرار داد. حسین در همان زمان در مراسم تعزیه‌خوانی شرکت می‌کرد و نزد تعزیه‌خوانانی که ردیف و دستگاه می‌دانستند به یادگیری آواز پرداخت.
وی پس از پایان تحصیلات ابتدایی به تهران رفت ‌. شبی در یک مهمانی با حمید وفادار برادر مجید وفادار آهنگساز بزرگ آشنا شد ، وفادار که در آن مهمانی آواز تأثیر گذار ایرج را شنیده بود او را به استاد ابوالحسن صبا معرفی کرد. ایرج در سال ۱۳۲۶ به مکتب ابوالحسن صبا راه یافت و دو سال پیاپی در حضور او دانسته‌های خویش را تکمیل کرد و به وسیلهٔ وی به ابراهیم خان منصوری که مسئولیت سرپرستی رادیو ایران را بر عهده داشت معرفی شد و چون مورد تأیید صبا بود از او آزمونی گرفته نشد. از این تاریخ به بعد همکاری ایرج با ارکستر ابراهیم خان منصوری شروع شد و برنامه‌های متعددی را اجرا کرد. وی پس از مدتی در سال ۱۳۲۹ در دانشکده افسری ارتش پذیرفته شد در آنجا نیز شب‌های جمعه که آزادی داشته از ساعت ۷:۳۰ تا ۸ در برنامهٔ ارتش شرکت و با ارکستر محمد بهارلو به اجرای برنامه می‌پرداخت.سال بعد (۱۳۳۰) اکبر گلپایگانی و جمشید مشایخی که هر دو از نام آوران و بزرگان هنر ایران در زمینه موسیقی و سینما هستند نیز در دانشکده افسری پذیرفته میشوند و از همان تاریخ دوستی ایرج و گلپا شکل گرفته و تا الان ادامه دارد. البته ایرج که نام اصلی او حسین است در آن زمان به خاطر محدودیت‌های ارتش نمیتوانست از اسم اصلی خود در اجرای برنامه‌های هنری موسیقی استفاده کند به همین دلیل نام مستعار (ایرج) را که در اصل نام برادرش بود برای خود برگزید و در این سال‌ها یعنی از ۱۳۲۷ تا ۱۳۳۶ با ارکسترهای مختلف از جمله ارکسترهای استادان ابراهیم خان منصوری ، عبدالله جهانپناه ؛ محمد بهارلو ؛ نصرالله زرین پنجه ؛ مهدی خالدی ؛ جواد لشگری و بزرگ لشگری و…به اجرای برنامه پرداخت.موفقیت‌های ایرج ادامه داشت تا اینکه بلاخره در سال ۱۳۳۶ به دعوت داوود پیرنیا بنیانگذار برنامه گل‌ها به این برنامه وزین راه یافت و در اولین همکاری خود با این برنامه برگ سبز ۴۳ را در مایهٔ شور-ابوعطا و با همکاری علی تجویدی و فرهنگ شریف و امیر ناصر افتتاح خواند. از همان زمان همکاریش با برنامه گل‌ها ادامه یافت.
RIAL 25,000 – خرید
, ,