دانلودآلبوم سه نوازی شمیرانی ها بنام دوار

در تاریخ 2016/01/15
دانلودآلبوم سه نوازی شمیرانی ها بنام دوار  Trio Chemirani – Dawâr
«دوار» اثری است از گروه «تریوی شمیرانی». اعضای آن را «جمشید شمیرانی» هنرمند با سابقه و دو فرزندش «کیوان شمیرانی» و «بیژن شمیرانی» تشکیل می دهند. «دوار» روایتی متفات از ریتم ها و دورهای متنوع می باشد. بیشتر آلبوم همنوازی سه تنبک است. در دو آهنگ اول و آخر، ساز ملودیک و شعر نیز حضور دارند.
نوازندگان
جمشید شمیرانی، کیوان شمیرانی، بیژن شمیرانی
آلبوم زیبای دوار نمونه ای بسیار زیبا از همنوازی سازهای کوبه ای ایرانی بخصوص تنبک است که مطمئنا از شنیدنش بسیار لذت خواهید برد . جمشید شمیرانی ، کیوان شمیرانی و بیژن شمیرانی با هنرنمایی خود این آلبوم زیبا را ایجاد کرده اند .
گروه سه نفره شمیرانی شامل بیژن ، کیوان و جمشید در سال ۱۹۸۸ تشکیل شد. مهارت زیاد آنها در نواختن تنبک باعث شد آنها ساز “ضرب” را به عنوان ساز اصلی خودانتخاب کنند.
جمشید شمیرانی در سال ۱۹۴۲ در تهران بدنیا آمد. او از سن ۸ سالگی شروع به فراگیر تمبک کرد. وی در محضر استاد حسین تهرانی خیلی سریع پله های ترقی را طی کرد. در سال ۱۹۶۱ به فرانسه هجرت و شروع به آموزش و تدریس در مرکز Centre d’Etudes de Musique Orientale در سوربون فرانسه کرد. او همنوازی هایی نیز با با بزرگانی چون داریوش صفوت ، داریوش طلایی و مجید کیانی داشته است.
کیوان شمیرانی در سال ۱۹۶۸ در پاریس بدنیا آمد. نواختن و آموختن تمبک را از سن ۱۳ سالگی آغاز کرد. در سال ۱۹۸۹مدرک کارشناسی ارشد ریاضی خود را خذ نموده است.
بیژن شمیرانی نیز فراگیری ضرب را از پدرش جمشید و برادرش کیوان آغاز کرد. وی همچنین دو ساز دیگر به نام riqqو cajón می نوازد.
, , , , ,