مجموعه آلبومهای لالایی های ایرانی ,سیمابینا

در تاریخ 2017/10/05
مجموعه آلبومهای لالایی های ایرانی ,سیمابینا

لالایی های ایرانی، چهل لالایی از سراسر ایران

CD I. Central Provinces – North to South

CD II. Eastern Provinces – North to South

CD III. Western Provinces

CD IV. Northern and Southern Provinces

Maestra Sima Bina - Iranian Lullabies
———————————————————————-
«لالایی های ایرانی» نام یک مجموعه فرهنگی مرکب از چهار سی دی و دو کتاب کوچک و بزرگ به زبانهای فارسی و انگلیسی است که سیما بینا، خواننده پیش کسوت موسیقی محلی ایران آن را منتشر کرده است. این مجموعه که تاکنون به چند دانشگاه معتبر دنیا هم راه یافته، دربرگیرنده چهل لالایی از سراسر ایران است. این آهنگهای از دل طبیعت بر خاسته به لهجه های گوناگون موجود در ایران مانند کردی، ترکی، ترکمنی و گیلکی و همچنین لهجه های ناحیه های مرکزی و جنوبی ایران و لهجه تهرانی خوانده شده اند.
سیما بینا می گوید که اولین لالایی ها را از مادر خود فرا گرفت و بعد با استفاده از هر امکانی به ضبط نغمه های دیگر مادران پرداخت.
“در هرجایی همین کار را می کردم. مثلا لالایی ها را ازیک مادر و یک شخص نمی توانستم بیابم. گاهی باید در کتابها می گشتم و از افراد مختلف می پرسیدم تا یک لالایی نسبتا کامل بد ست می آمد، اما لالایی ها پایان نداشت. چون هر مادری به سلیقه خاص خودش لالایی می خواند. انواع آن قدر زیاد است که می شود در مورد لالایی های هرشهری یک کتاب تهیه کرد. لالایی ها هیچ آهنگ ثابتی ندارند. معمولا در هر منطقه هرچه به ذهن می آید می خوانند.”
سیما بینا کار خود را از نوجوانی در برنامه کودک رادیو ایران شروع کرد. لالایی هایی که او امروز جمع آوری کرده است، نغمه هایی هستند که مادران ایرانی به زبانهای مختلف و در شرایط اقلیمی مختلف به زبان آورده اند تا کودکان خود را بخواب فرو برند.
, , , , , ,

7 پاسخ برای "مجموعه آلبومهای لالایی های ایرانی ,سیمابینا"

 • م در تاریخ نوامبر 25, 2017 گفت:

  درود. برای خرید این آلبوم از چه وبسایتی باید اقدام کرد؟ ممنون

 • محمد مهدی ر در تاریخ دسامبر 2, 2017 گفت:

  با عرض سلام ؛ صمیمانه و با یک دنیا عشق از سرکار خانم بینا تشکر میکنم به هزار دلیل ویکی از آن هزار گرد آوری وانتشار این مجموعه فرهنگی نفیس ؛ این بنده کمترین هم دستی در لالائی داشته ام وچون در یکی از مصاحبه های خانم بینا ایشان فرمودند: ایکاش کسی لالائی بنویسد برای بیدار ماندن وبیدار شدن چون کودکان این سرزمین باید بیش از پیش بیدار باشند به بیداری بیشتر احتیاج داریم تا خواب . من به زعم خودم اینکار را کرده ام واگر امر کنند تقدیم میکنم . با تشکر واحترام

 • آتش فروزان در تاریخ دسامبر 11, 2017 گفت:

  این آلبوم چه زمانی منتشر میشود

  • ژینو موزیک در تاریخ دسامبر 11, 2017 گفت:

   دوست عزیز منتشر شده هنوز بدستمون نرسیده

 • انسیه جلال در تاریخ فوریه 19, 2018 گفت:

  با سلام. شما این کتاب رو برای فروش موجود دارید؟

  • web-y در تاریخ فوریه 19, 2018 گفت:

   دوست عزیز فعلا” توایران موجود نیست

 • امیر در تاریخ ژانویه 4, 2019 گفت:

  باسلام وارض ادب واحترام خدمت خانم سیمابینا.تبریک ارض مینمایم سالروزتولدتان را.می خواستم بدانم که چراکتاب لالایی های ایران اثر شمادرایران وجود ندارد.باتشکر