مجموعه‌ تصنیف‌های استادمحمدرضاشجریان

در تاریخ 2017/10/10
 مجموعه‌ تصنیف‌های استادمحمدرضاشجریان
مجموعه ای زیبا وبا کیفیت از تصنیفهای استاد محمدرضا شجریان تقدیم دوستاران استاد .این مجموعه شامل ۲بخش می باشد .نکته منحصر بفرد این آلبومها این است که تمامی تصنیفها به تفکیک دستگاه,برای دوستداران موسیقی اصیل ایرانی طبقه بندی شده است .امید است که مورد توجه قرار گیرد.

آرزوی سلامتی ودعای خیر برای استاد

 

————————————————————–

محمدرضا شجریان (زادهٔ ۱ مهر ۱۳۱۹ مشهد) موسیقی‌دان، آهنگ‌ساز، خواننده و خوشنویس اهل ایران است.
وی از برجسته‌ترین هنرمندان موسیقی سنتی ایرانی است و آلبوم‌های بسیاری را در این زمینه منتشر کرده است. او به دلیل نوع صدا و سبک مخصوص به خود و تصنیف‌های ملی میهنی که اجرا کرده، شناخته می‌شود.
سایت انجمن آسیا وی را پرآوازه‌ترین هنرمند موسیقی اصیل ایرانی، روزنامهٔ ونکوور سان او را یکی از مهم‌ترین هنرمندان موسیقی جهان و همچنین رادیوی عمومی ملی (NPR) در سال ۲۰۱۰ وی را یکی از ۵۰ صدای برتر جهان معرفی کرده‌است.
محمدرضا شجریان، رئیس کنونی شورای عالی خانه موسیقی ایران، بنیان‌گذار گروه شهناز و مبدع چند ساز موسیقی می‌باشد. همچنین از فرزندان محمدرضا شجریان، همایون و مژگان در زمینهٔ موسیقی فعالیت دارند. شجریان در قرائت قرآن نیز فعالیت داشته و دعای ربنا معروف‌ترین تلاوت‌های قرآنیِ اوست. این اثر توسط سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری به عنوان اثر ملی ثبت شده است خوانندگان سرشناسی چون ایرج بسطامی، شهرام ناظری، حسام‌الدین سراج، حمیدرضا نوربخش و پسرش همایون از شاگردان شجریان هستند.

 

بیوگرافی کامل استاد

RIAL 50,000 – خرید
, , ,

2 پاسخ برای "مجموعه‌ تصنیف‌های استادمحمدرضاشجریان"

 • morteza4314 در تاریخ مارس 26, 2018 گفت:

  سلام ؛
  اول از همه دست مریزاد بابت همه زحمات و لطف شما ؛
  و دوم اینکه : میشه آلبومها رو با کیفیت ۳۲۰ هم بذارید؟

  • web-y در تاریخ مارس 26, 2018 گفت:

   درود برشمادوست عزیز برای آلبومهایی کە قدیمی ونایاب هستند وازکاست تبدیل شدە اند معذورم اماچشم درهرفرصتی کە شد وپیداکردم سعی میکنم ۳۲۰ رو توسایت جایگزین کنم