مجموعه آلبومهای حسن ناهید

آلبومهای هنرمند:

گل و نی

 

آوای نی

———————————————————————-
حسن ناهید نوازنده نی ، به سال ۱۳۲۲ در شهر کویری کرمان متولد شد و از سن ۱۰ سالگی به موسیقی علاقمند گردید و با تهیه یک فلوت به نواختن این ساز بادی مراحل اول موسیقی را نزد خود شروع کرد. حسن ناهید پس از چندی که صدای نی استاد حسن کسایی را از رادیو شنید به اصفهان نزد ایشان رفت و از محضر وی استفاده های بسیار برد و سپس به شیراز رفت و در این شعر مشغول تحصیل گردید. تا سال پنجم متوسط بدون نت نزد خود تمرین کرد و پس از چندی در اردوی رامسر در مسابقه ای که بین دانش اموزان سراسر کشور برگزار شده بود ، آقای محمد میر نقیبی ، هنرمند شایسته گلها وی را برنده ی اول مسابقه اعلام می دارد.
پس از چندی حسن ناهید ، به فرهنگ و هنر دعوت می شود و در ارکسترهای متعدد این اداره ، همکاری خود را آغاز می نماید ، در همین دوران مدت ها جهت تعلیم نت نزد آقای حسین دهلوی به فراگیری می پردازد و همچنین به عنوان هنر آموز “نی” هنرستان عالی موسیقی ملی مشغول تدریس می گردد.
مهدی مفتاح که برای تشکیل ارکستری به نام درویش در رادیو دعوت شده بود از ایشان هم برای همکاری با این ارکستر دعوت می نماید ، سپس برای شرکت در ارکستر رودکی که از آقایان : ابراهیم منصوری ، حبیب الله بدیعی ، علی تجویدی ، احمد عبادی ، رضا ورزنده ، علی اصغر بهاری و فرهاد فخرالدینی تشکیل شده بود دعوت می شود و با این ارکستر همکاری می نماید. در سال ۱۳۴۱ توسط استاد حسین قوامی به برنامه گلها دعوت می شود و همکاری خود را در این برنامه آغاز نموده و در فرهنگ و هنر نیز با ارکستر استاد فرامرز پایور شرکت می نماید که بیست سال این همکاری ادامه می یابد و از پایور نیز کسب فیض می نماید به طوری که خودش می گوید : « تحت تاثیر نوازندگی آقای پایور هستم و به نوازندگی آقای همایون خرم نیز عشق می ورزم» .

جهت دانلود اثر اکانت ویژه خریداری کنید

ابتدا ثبت نام کنید و بعد اکانت ویژه تهیه کنید.


مطالعه بیشتر