مجموعه آلبومهای داریوش صفوت

در تاریخ 2019/07/26
آلبوم “بدیهه پردازی ۱” حاوی تکنوازی های سه تار استاد داریوش صفوت است که در مایه های بیات اصفهان و ابوعطاء و دستگاه ماهور و شور اجرا شده است.
آلبوم “بدیهه پردازی۲” شامل بداهه نوازی های سه تار استاد داریوش صفوت در مایه بیات اصفهان و دستگاه شور و سه گاه می باشد.
آلبوم “بدیهه پردازی ۳” شامل بداهه نوازی های استاد داریوش صفوت با ساز سنتور دستگاه های همایون ماهور می باشد. استاد داریوش صفوت از بنیانگذاران مرکز حفظ و اشاعه موسیقی که نقش اساسی در پیدایش نسل بی نظیر نوازندگان و آهنگسازان موسیقی سنتی ایران داشت. نوازندگانی نظیر حسین علیزاده، پرویز مشکاتیان و جلال ذوالفنون که هریک نام مهمی در آسمان بی انتهای موسیقی سنتی ایران هستند از برآمدگان مرکز حفظ و اشاعه موسیقی ایران بوده اند.
—————————————————————————
«داریوش صفوت» موسیقیدان، نوازنده سنتور و سه تار سال ۱۳۰۷ در شیراز به دنیا آمد. «حبیب سماعی» و «ابوالحسن صبا» از اساتید وی بودند. در اواخر سال ۱۳۳۹ برای تدریس در «مرکز مطالعات موسیقی شرقی» به سوربن فرانسه رفت. در سال ۱۳۴۴ از «دانشکده حقوق» دانشگاه پاریس دکترای «حقوق بین المللی» گرفت. او از جمله بنیان گذاران «مرکز حفظ و اشاعه موسیقی» در سال ۱۳۴۷ است و تا سال ۱۳۵۹ مدیریت آن را به عهده داشت. صفوت سالها مدرس هنرکده موسیقی ملی، دانشکده موسیقی دانشگاه هنر و صدا و سیما بود. رساله «عرفان و موسیقی ایرانی»، کتاب «موسیقی ایران» به زبان فرانسه و کتاب «هشت گفتار درباره فلسفه موسیقی» از آثار او هستند. «مجید کیانی»، «پرویز مشکاتیان» و «حسین علیزاده» از جمله شاگردان وی می باشند. صفوت سال ۱۳۹۲ از دنیا رفت.
RIAL 80,000 – خرید
, , ,