مجموعه آلبومهای فرهاد بشارتی

در تاریخ 2018/02/25
نوازنده قانون 
آلبومهای هنرمند :

۰۱ – Farhad Besharati – Bird & Rain -2004پرنده و باران

۰۲ – Farhad Besharati – Secret Garden -2015 باغ اسرار

۰۳ – Farhad Besharati – Zenith – 2015 اوج

۰۴ – Farhad Besharati – Royaye_Gomshode  رویای گمشده – در آرشیو موجود نیست

۰۵ – Farhad Besharati – Blue Love عشق آبی

——————————بیوگرافی——————————-
فرهاد بشارتی از نوازندگان با سابقه و چیره‌دست قانون (ساز) و آهنگساز متولد لاهیجان در استان گیلان،مادر وی اهل لاهیجان و پدر وی اهل باکو و تابعیت اصلی ایرانی می‌باشد. وی در حال حاضر مقیم آمریکا است و با هنرمندان و نوازندگان مختلف همکاری دارد.آلبوم آخر وی با نام سایه های لعنتی با همکاری شهیار قنبری به تازگی منتشر شد.
وی به خاطر اصالت ایرانی ساز قانون و همچنین روحانی بودن آن از کودکی به این ساز خاص علاقه داشت و صدای این ساز سحرانگیز را از طریق رادیوهای عربی کشورهای اطراف دنبال می‌کرد تا این که تصمیم گرفت آن را بصورت حرفه‌ای دنبال کند طبق گفته خودش زمانی که در ایران ساز قانون را دست گرفت استادی خاصی را در ایران نمی‌شناخت و به همین دلیل دو سال فقط خودش روی این ساز کار کرد و همه زندگیش ساز قانون شد و شانس با وی یار بود و در یک محفل انوشیروان روحانی نوازندگی فرهاد را دید و در همان برنامه پیشنهاد داد برای ضبط چند کار موسیقی به رادیو برود و در آنجا بود که با سیمین آقارضی آشنا شد که نوازنده ساز قانون بود.
با پخش اجرای وی از رادیو آهنگسازان صدای سازش را شنیدند و از او دعوت کردند تا برای ضبط چند قطعه به استودیو برود و با «مصطفی مراد بختی» و علی‌اکبر صدیف که از نوازندگان قانون و شاید از اولین‌های فعال و پیشگامان حرفه‌ایی این ساز بودند، آشنا شد و این نقطه ٓاغاز پرواز او بود. بعدها قانونش را به ارکسترهای بزرگ و آوازخوانان صاحب نام در ایران و سرزمین‌های دیگر سپرد تا این ساز خوش صدای دربار ساسانیان، جایی در موسیقی چهان پیدا کند. چند سال هم در سرزمینهای حاشیه خلیج همیشگی فارس، علاقه‌مندان بی شمار این ساز، میهمان اجراهای بیشمارش بودند و سرانجام به لوس آنجلس رسید تا در قلب ایران کوچکی که ایرانیان بر پا کرده‌اند، جایگاه تازه‌ای برای ساز و موسیقی اش دست و پا کند و اکنون چندین سال است که برای معرفی این ساز و قابلیتهای منحصر به فرد آن می‌کوشد.
فرهاد بشارتی با ساز تخصصی خود، در خیلی از کشورهای عربی نوازنده شناخته شده‌ای است و آن گونه که خودش می‌گوید در آهنگسازی علاوه بر همکاری با نوازندگان چیره‌دست بین‌المللی با استیون اسپیلبرگ در فیلم «مونیخ» نیز به عنوان نوازنده همکاری داشته است تا برای این کارگردان، فضا و تم موسیقی عرب و فلسطینی را باز سازی کند.
RIAL 25,000 – خرید
, , , , , , , , , , , , , , ,