مجموعه آلبومهای مهران روحانی

در تاریخ 2019/10/08
آلبومهای هنرمند:
۰۱ – آثاری برای پیانو
نوازندگان: صفا شهیدی و هومن طالبی
۰۲ – سه اثر برای پیانو
آهنگساز: مهران روحانی
نوازنده: نیسان روحانی
۰۳ – روز ششم
اثری از: مهران روحانی و امانوئل ملیک اصلانیان
آهنگسازان: امانوئل ملیک اصلانیان و مهران روحانی
نوازندگان: ارکستر فیلارمونیک صوفیه و اسلاویل دیمیتروف
۰۴ – دلتنگی ها
اثری از: مهران روحانی و پائولو پارونی
آهنگساز: مهران روحانی
نوازنده: ارکستر زهی اسلیون
————————————————————-
مهران روحانی در سال ۱۳۲۴ در تهران متولد شد. از سن ۸ سالگی آموختن موسیقی را آغاز کرد. اولین استاد او در مبانی موسیقی و ساز، «پرویز مسرور» بود.
در ۱۷ سالگی قطعه ای با نام «سرناد جوانی» با الهام از «سرناتانوتورنا» اثر موتسارت را آهنگسازی کرد. وی تحصیلات دانشگاهی خود را با تحصیل در رشتهٔ اقتصاد دانشگاه شیراز آغاز نمود. پس از ورود به دانشگاه شیراز، یک ارکستر کوچک راه اندازی کرد و رهبری آن را به عهده گرفت و در مدت ۴ سال ارکستری با ۴۲ نوازنده و ۶۰ خواننده گروه کر ایجاد کرد.
پس از پایان تحصیل در دانشگاه شیراز در سال ۱۳۴۶ به تهران رفت و مشغول سپری کردن خدمت سربازی شد و بعد از آن به دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران راه یافت. از جمله استادان او در دانشگاه تهران می‌توان به «هرمز فرهت»، «محمدتقی مسعودیه»، «علیرضا مشایخی»، «پری برکشلی» و «توماس کریستیان داوید» اشاره نمود. در همین زمان تحت نظر «هرمز فرهت» تهیه برنامه‌های موسیقی کلاسیک رادیو را بر عهده گرفت. او در سال ۱۳۵۱ با رتبه ممتاز از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران فارغ‌التحصیل شد و پس از آن به منظور ادامه تحصیلات موسیقی، راهی انگلستان شد و در کالج سلطنتی موسیقی لندن به تحصیل آهنگسازی پرداخت.
«مایکل کاف ماتیوز»، «پیتر المنت»، «داوید ویلکاکس»، «آنتونی میلنر»، «فیلیپ کانون» و «الیزابت وندرپار» از جمله استادان او در دوره کارشناسی ارشد و دکتری آهنگسازی بودند. او همچنین از دوره‌های خصوصی «مایکل تیپت» آهنگساز نامدار انگلیسی بهره برد.
وی در سال ۱۳۵۷ به ایران بازگشت و در دانشکده هنرهای زیبا و هنرستان عالی موسیقی به تدریس مشغول شد. از شاگردان او می‌توان به «رضا ناژفر» (نوازنده فلوت و استاد دانشگاه اینسبورگ اتریش)، «کیاوش صاحب نسق» (آهنگساز و محقق موسیقی)، «بهاره کمائی» (نوازنده پیانو)، «صفا کاتب شهیدی» (نوازنده پیانو و آهنگساز) و «بردیا کیارس» (نوازنده ویلن، آهنگساز و رهبر سابق ارکستر ملی ایران) اشاره نمود. برخی از آثار مهران روحانی در کشورهایی همچون کانادا، استرالیا، آمریکا، اتریش، فرانسه، بلغارستان،لهستان و انگلستان به اجرا درآمده است.
RIAL 50,000 – خرید
, , , , , ,