مجموعه آهنگهای یلدا عباسی

در تاریخ 2020/03/11
صوتی و تصویری
یلدا عباسی  خواننده کورد کرمانجی :در شهرستان شیروان متولد و در قوچان بزرگ شده است وی فارغ التحصیل رشته «فناوری اطلاعات و ارتباطات (IT)» می‌باشد.
یلدا عباسی نوازندگی و زمزمه آوا و نواهای کرمانجی را از دوران کودکی آغاز کرد. در همان کودکی از کلاس های دوتار آقای مجید احمدی از هنرمندان و اساتید خوب قوچان استفاده کرد که در شکل گیری اسلوب اول نوازندگی او بسیار موثر بوده و در ادامه از راهنمایی اساتیدی همچون اسدالله راستگو مقدم، رمضان سلمانی بردری و استاد محمد یگانه بهره جست.
او مدت کوتاهی با گروه های دانش آموزی و آزاد شهرستان قوچان به عنوان نوازنده همکاری کرد و در سال های اخیر ضمن دقت و تامل بر روی آثار استادان قدیم و مشق آنها زیر نظر آقای مجتبی قیطاقی به بازشناسی، تجزیه و تحلیل و تکمیل آنها می پردازد. بازخوانی ملودی های اصیل کرمانجی یکی از مهمترین اهداف او در آینده می باشد.
اولین تجربه هنری وی بازی در فیلم مستند داستانی «تورغه» به کارگردانی محمد حسن دامن زن در سال ۲۰۰۸ تهیه شد و برنده چندین جایزه داخلی و خارجی از جمله «تندیس فیروزه» و «سینمای حقیقت» و … شد که بازی یلدا عباسی درخشش قابل تحسینی داشت. او همچنین در سال ۸۵ موفق به کسب «مقام برگزیده در رشته تکنوازی» در بیست و چهارمین «جشنواره هنرهای آوایی» و همچنین «رتبه اول تکنوازی» در «جشنواره دانش آموزی» و دریافت تقدیرنامه و لوح افتخارآفرینی از «اولین جشنواره ستارگان استان خراسان» شد. اما دومین تجربه هنری حرفه ای او تنها تلاشی بی ثمربرای دریافت مجوز آلبوم موسیقی «کووات» در بر داشت.
این هنرمند جوان بخوبی دریافت که ورود به عرصه هنر ملی نیازمند تجارب بیشتر و درک مقتضیات و شرایط روز و صبر و تلاشی بیشتر و پختگی کافیست. اما آنهائی که از ارزش های سرشار هنری و روحیه خستگی ناپذیر این جوان هنرمند شناخت کافی دارند آرزو می کنند این گام های استوار در راه خدمت به فرهنگ و هنر غنی بومی و ریشه دار شمال خراسان به سرانجامی درخور این تلاش و کوشش و آمال و آرزوهای نسل جوان منتهی گردد.
, ,