عنوان اخبار ...
صفحه اصلی / محصولات / فول آلبوم ( دیسکو گرافی ) / مجموعه کامل آثار فیروز خواننده عرب Fairuz
مجموعه کامل آثار فیروز خواننده عرب Fairuz

مجموعه کامل آثار فیروز خواننده عرب Fairuz

فیروز
اسم اصلی او نهاد حداد است. در سال 1935 از ودیع حداد و لیزا البستانی در خانواده ای متوسط و در کوچه البلاط، در شهرک قدیمی بیروت به دنیا آمد. اغلب فقراء قبایل مختلف در این منطقه در کنار هم در آرامش زندگی می کردند.
نهاد که به زودی به اسم فیروز یکی از مشهورترین خواننده های جهان عرب و جهان شد، در دوران کودکی و زمانی که همسایه ها دور هم جمع می شدند شروع به آواز خواندن کرد. همه از صدای او در عجب افتاده بودند. خانواده نهاد قادر نبودند رادیویی بخرند و صدای او سرگرمی تمامی خانواده و همسایه ها شده بود.
به زودی نهاد که از پشت پنجره خانه یکی از همسایه ها صدای رادیویی را شنیده بود و مدام از خانه بیرون می رفت و پای آن پنجره می نشست. در آن زمان لیلی مراد و اسمهان، دو خواننده معروف مصری بیش از همه معروف بودند. برادرش ژوزف و خواهرانش هدی و آمال رازدار او بودند و نهاد از هر وقتی استفاده می‌کرد تا صدای رادیو را از دست ندهد.
پدر نهاد از خرج اندک خانه برای فرستادن کودکانش به مدرسه استفاده می کرد. نهاد اما علی رغم اینکه در مدرسه به دلیل صدای خوشش معروف شده بود ولی از درس چیزی نمی فهمید و نزدیکان نهاد ( فیروز ) می‌گویند که او تا امروز نتوانسته جدول ضرب را یاد بگیرد. در این زمان اما محمد فلیفل، یکی از موسیقیدانان سوری و استاد مرکز موسیقی لبنان که به دنبال استعدادهای جوان برای رادیوی تازه تاسیس لبنان بود در سال 1946 در مراسم جشن مدرسه، صدای نهاد را شنید و به طور قطع اعلام کرد که او چهره ای را شناخته است که در آینده بسیار معروف خواهد شد. خانواده نهاد اما با این پیشنهاد که دخترشان در رادیو آواز بخواند مخالفت کردند. آنها نمی توانستند قبول کنند که دخترشان برای مردم بخواند و عنوان مطرب را بگیرد. سرانجام با اصرار فلیفل قرار شد که فیروز تنها ترانه های ملی را بخواند و در عوض خرج آموزش در مرکز موسیقی بر عهده فلیفل باشد.
پس از چهار سال تحصیل در مرکز موسیقی، روز انتخاب چهره برتر رسید. این روز ، روز سرنوشت سازی برای نهاد بود. نهاد اول ترانه ای از اسمهان را خواند و پس از آن ترانه ای از فرید الاطرش را. چنان صدای او معجزه آسا و خارق العاده بود که داوران را بسیار تحت تاثیر قرار داد.
همکاری فیروز در سال های بعد با برادران رحبانی و ازدواج با عاصی رحبانی در سال 1954 راه را برای موفقیت های بیشتر وی هموار ساخت.
فیروز بیش از 800 ترانه خوانده ، در بیش از 20نمایش و 3 فیلم موزیکال بازی کرده است.
وی در زمان جنگ های داخلی لبنان از بیروت بیرون نرفت و زیر بمباران و گلوله در عروس خاورمیانه ماند و خواند.
در سال 1986 عاصی الرحبانی، همسر فیروز درگذشت و اگرچه این مصیبت برای او بسیار گران آمد اما دست از خواندن برنداشت و همچنان تاکنون می خواند و ..

ارسال پستی : 50,000 تومان
امتیاز 0 از 0 رای

نظرات

captcha Refresh

محصولات مشابه

عضویت در خبرنامه

نشانی :

شماره تماس : 09052268978

ایمیل : jinomusic61@gmail.com