مجموعه کامل آلبومهای هزاره ی تنبور اثر فرید الهامی

در تاریخ 2018/06/14

هزاره ی تنبور حاصل سالها تلاش فرید الهامی است. در این مجموعه پژوهشی آموزشی بخش عظیمی از مقام‌های تنبور یارسان جای داده شده است. در ضمن اجراها جوری بوده‌اند که برای جنبه غیر آموزشی نیز کاربرد دارند. الهامی به روایت‌ها و اجراهای متفاوت هر مقام توجه داشته و برای هر مقام به یک جمع‌بندی مناسب رسیده است. این اثر ارزشمند در هشت بخش ارائه شده و یکی از کاملترین مجموعه‌های تنبور به شمار می‌رود.
این آلبوم شامل مجموعه مقامهای حقانی، باستانی، مجازی و ساخته های معاصر می باشد که این نغمات با تنبور نوازی و صدای «فرید الهامی» آهنگساز و سرپرست گروه موسیقی «فردوسی» اجرا شده است.
این اثر پس از پانزده سال تحقیق و پژوهش منتشر شده و شامل ۱۸۳ قطعه می باشد و روایتهای مختلفی از راویان معتمدِ مقام ها در آن ارائه شده است.

———————————————————–

فرید الهامی متولد سال ۱۳۵۹ در شهرستان صحنه (استان کرمانشاه) در یک خانوادهٔ هنرمند چشم به جهان گشود، پدربزرگ ایشان استاد سید ایاز قزوینه ایی از اساتید صاحب سبک مقام بوده و پدر ایشان از برجسته منطقه کرمانشاه می‌باشد.
در هفت سالگی به تشویق مادر سه تار را نزد پسر عموهایش سید صفی الدین،سید وهاب آغاز کرد و همزمان به فراگیری تنبور نزد پدربزرگ. پس از وفات پدربزرگ .شاگردی را نزد سید امرالله شاه ابراهیمی ادامه داد؛ و مقام‌های باستانی و حقانی تنبور را نزد ایشان فرا گرفت. وی در سال ۱۳۷۹ اقدام به تشکیل گروه موسیقی زمزمهٔ عشق کرد وهمزمان در گروه روچیار به سرپرستی استاد بهروز طاهری ادامه فعالیت داد و در سال ۱۳۸۴ گروه فردوسی را پایه نهاد. از سال ۱۳۸۵ مشغول به تمرین و ضبط دو اثر شاهنامه کردی (تراژدی رستم و سهراب) و شاهنامه فردوسی (ضحاک ماردوش) با آهنگسازی ایشان و تدوین استاد شهرام ناظری می‌باشد و برای اولین بار در سال ۱۳۸۵ سعی نموده یک داستان از شاهنامهٔ فردوسی به اختصار (با گروه تلفیقی مقامی ، سنتی) روایت کند.

 

RIAL 150,000 – خرید
, ,