مجموعه کامل آلبومهای کاظم الساهر

در تاریخ 2017/11/28
مجموعه کامل آلبومهای کاظم الساهر
بدلیل حجم زیادفقط خرید پستی 

ساڵی ٢٠١۶: کتاب الحب، روتانا

ساڵی ٢٠١١: لا تزیدیە لوعة، روتانا
ساڵی ٢٠٠٩: الرسم بالکلمات، روتانا
ساڵی ٢٠٠٨: صور، روتانا
ساڵی ٢٠٠٧: یومیات رجل مھزوم، روتانا
ساڵی ٢٠٠٥: انتھی المشوار، روتانا
ساڵی ٢٠٠٤: إلی تلمیذة، روتانا
ساڵی ٢٠٠٤: ملینا البعد
ساڵی ٢٠٠٣: حافیة القدمین، روتانا
ساڵی ٢٠٠٢: قصة حبیبین، روتانا
ساڵی ٢٠٠١: أبحث عنک، روتانا
ساڵی ٢٠٠٠: الحب المستحیل، روتانا
ساڵی ١٩٩٩: حبیبتی والمطر، روتانا
ساڵی ١٩٩٨: أنا ولیلی، روتانا
ساڵی ١٩٩٧: مدرسة الحب، روتانا
ساڵی ١٩٩٦: إغسلی بالبرد، روتانا
ساڵی ١٩٩٦: صعب علیا، فنون الجزیرة
ساڵی ١٩٩٥: بعد الحب، Relax-In
ساڵی ١٩٩٤: سلامتک من الآە، روتانا
ساڵی ١٩٩٣: بانت الاعیبک، الخیول
ساڵی ١٩٩٢: افرح، الخیول
ساڵی ١٩٩١: العزیز، النظائر
ساڵی ١٩٩٠: لا یا صدیقی، میوزیک ماستر
ساڵی ١٩٨٩: غزال، النظائر
ساڵی ١٩٨٤: شجرة الزیتون، الأھرام-البحرین

———————————————-

کاظم جبار ابراهیم السامرائی شناخته شده با نام کاظم الساهر (۱۲ سپتامبر ۱۹۵۷) خوانندهٔ عراقی با تابعیت قطری و کاناداییاست.
گفته می‌شود که او آهنگ اغلب ترانه‌هایش را باستثناء تعداد کمی را که از دو آهنگساز دیگر کمک می‌گیرد خودش می‌سازد. وی القاب بسیاری دارد از جمله ” سفیر الأغنیة العراقیة ” به معنی پیام آور ترانه‌های عراقی و نیز ” قیصر الأغنیة العربیة ” بمعنی سلطان آواز عرب که شاعر معروف سوری فقید نزار قبانی به وی داده است.
کاظم در ۱۲ سپتامبر ۱۹۵۷ در خانه‌ای بسیار کوچک در شهر باستانی موصل در عراق به دنیا آمد. او هفت برادر به نام‌های عباس، حسن، حسین، علی، محمد، سالم و ابراهیم، و دو خواهر با نام‌های امیرة و فاطمة دارد. این خانواده به دلیل شغل پدر مجبور شدند از موصل به بغداد نقل مکان کنند.
وی به دلیل فقر رنجها و مرارتهای فراوانی در زندگی خود دید و به گفته خودش این مرارتها باعث انگیزه و اراده‌ای محکم در وی شده است. به دلیل همین فقر مجبور بود که برای مخارج خود در کودکی کار کند و مثلاً در ایام تعطیلی مدارس به بستنی فروشی روی می‌آورد ولی در گرمای تابستان در تمام طول روز بستی‌های وی آب می‌شد ولی چیزی نمی‌توانست بدست بیاورد سپس به کار در کارخانه بافندگی روی آورد تا توانست مبلغ ۱۲ دینار را برای خرید اولین وسیله موسیقی خود که یک گیتار بود را بدست آورد.
کاظم در سال ۱۹۷۶ ازدواج کرد. نتیجهٔ این ازدواج دو پسر با نام‌های وسام (زاده ۱۹۸۱) و عمر (زاده ۱۹۷۸) است.
کاظم الساهر زندگی هنری خود را با همکاری با شاعر اسعد الغریری درسال ۱۹۸۴ آغاز کرد و اولین آلبوم خود را به نام (شجرة الزیتون) پخش نمود. سپس با شاعر عزیز الرسام و شاعر معروف کریم العراقی همکاری نمود.
وی سپس با شاعر معروف سوری نزار قبانی نیز به همکاری پرداخت که بعد از این مدت بعنوان بهترین خواننده عرب شناخته شد و ترانه‌هایش در سطح جهانی مشهور گردید.
وی فقط به خوانندگی و آهنگسازی اکتفا نکرد بلکه به هنرپیشگی نیز روی آورد و در سریال مسافر نیز به ایفای نقش هنری پرداخت هنرپیشه اول آن شد.
کاظم الساهر در سالن سلطنتی معروف انگلستان رویال آلبرت هال نیز آواز خواند و دومین هنرمندی است که بعد از مادونا کلید شهر سیدنی استرالیا را دریافت نمود.
نخستین ترانهٔ کاظم الساهر، لدغه الحیه (نیش مار) بود که بخاطر معنی جملاتش ممنوع شد.
سارا برایتمن در آلبوم سال ۲۰۰۳ اش به نام حرم (Harem) در یکی از قطعه‌ها از کاظم الساهر به عنوان هم‌خوان استفاده کرده‌است.
اسم هنری کاظم الساهر «قیصر الغناء العربی» به معنای سلطان آواز عرب است.

, , , , ,