عنوان اخبار ...
صفحه اصلی / محصولات / فیلم ومستند / مجموعه کامل فیلم های باسترکیتون Buster Keaton
مجموعه کامل فیلم های باسترکیتون Buster Keaton

مجموعه کامل فیلم های باسترکیتون Buster Keaton

مجموعه ی 43 فیلم کامل  نایاب از هنرمند کمدین باستر کیتون/ نایاب

ژوزف فرانک "باستر" کیتون (به انگلیسی: Joseph Frank "Buster" Keaton) (زاده 4 اکتبر 1895 – درگذشته 1 فوریه 1966) بازیگر، کمدین، وودویلین، نویسنده و کارگردان برندهٔ اسکار آمریکایی بود. او بیشتر با فیلم‌های صامت درخشان و چهرهٔ همیشه بی‌حالت اش که به «صورت سنگی بزرگ» مشهورش کرد، به خاطر آورده می‌شود.

«جنرال» یکی از ساخته‌های کیتون که خود نیز نقش اول آن را به عهده داشت، در نظرسنجی انستیتو فیلم آمریکا به عنوان هجدهمین فیلم برتر تاریخ سینما شناخته می‌شود.

«جوزف فرانک کیتون» ملقب به باستر در 4 اکتبر 1895 به دنیا آمد. سالروز تولدش مصادف بود با شکل‌گیری سینما به شکلی که امروزه آن را هنر هفتم می‌نامند. باستر در خانواده‌ای هنرمند به دنیا آمد. وقتی شش‌ماهه بود از چند پله سقوط کرد و سالم ماند؛ به همین دلیل او را «باستر» -به معنی عجیب- نامیدند.

باستر بدن نرم و انعطاف پذیرش را از پدر و مادرش به ارث برده بود؛ موهبتی که در آینده در فیلم‌ها به کمکش آمد و او را تبدیل به بزرگ‌ترین بازیگر-کارگردانی کرد که بدل‌کار فیلم‌هایش نیز خودش بود. اولین نمایش باستر کیتون در سه سالگی به همراه والدینش به روی صحنه رفت. آن‌ها گروهی سه‌نفره را به نام گروه کیتون‌ها تشکیل داده بودند و وودویل‌هایی کوتاه را برای تماشاگران اجرا می‌کردند.

 

ارسال پستی : 40,000 تومان
امتیاز 0 از 0 رای

نظرات

captcha Refresh

محصولات مشابه

عضویت در خبرنامه

نشانی :

شماره تماس : 09052268978

ایمیل : jinomusic61@gmail.com