موسیقی تلفیقی بزم بی جانان پدرام درخشانی

در تاریخ 2017/03/08
مجوز ارشاد:۹۵-۷۲۵

“بزم بی جانان” نام جدیدترین اثر پدرام درخشانی هنرمند نام آشنا در ساخت موسیقی های تلفیقی است. در اثر فعلی همانطور که خود ایشان در توضیحات آلبوم ابراز کرده اند، بیشتر از آنکه از سازهای فیزیکی استفاده شود از اصوات الکترونیک و مجازی استفاده شده است و استفاده از نرم افزارهای آهنگسازی در دستور کار قرار گرفته است.
پدرام درخشانی در توضیحات اثر می نویسد : « احساس کردم موسیقی من کهنه و یکنواخت شده و دیگر نمی توانم برای کسی ساز بزنم چون ارتباط خودم با سنتورم قطع شده و آن آدم قبلی نیستم. این حس پس از انتشار آلبوم “رومی ۳” و با اینکه موفق شدم تندیس بهترین آلبوم موسیقی تلفیقی سال ۹۱ را بدست بیاورم به من دست داد. بنابراین دست به کار شدم و با تغییر سبک زندگی، دوری از حواشی و اتفاقات روزمره، نگاه به گذشته و آینده و… پی بردم که از زمان عقب افتادم و نیاز دارم به یادگیری بسیار در زمینه موسیقی، دنیا و زندگی در آن.
“بزم بی جانان” نتیجه ۴ سال تلاش شبانه روزی من و گذرارندن دوره ای بسیار سخت می باشد که مهمترین مجموعه ایست که تا این رزمان گردآوری کرده ام و خوشبختانه به دلیل ارتباط بسیار خوبی که در این ۴ سال با سنتورم پیدا کردم توانستم اولین آلبوم با “محوریت سنتور” را پس از ۳۴ سال نوازندگی سنتور در میان کارهایم به ثبت برسانم.
غول اینترنت و تکنولوژی دیگر به طور تمام قد مقابل انسان ایستاده؛ گاهی همانند غول چراغ جادو کارهای ناممکن را به آسانی برایمان انجام می دهد؛ دوست و یاری رسان است. ولی ای کاش روح و عواطف انسان را هدف نمی گرفت. ای کاش انسان ها را به طور جمعی و نه فقط تک تک و تک رو هم داشت و ای کاش سرعت زندگی را آنقدر بالا نمی برد که انسان خودش را فراموش کند و جا بگذارد.
هدفم از بیان این مطلب اشاره به این نکته بود که برعکس آثار پیشینم که همیشه تعداد زیادی از هنرمندان حضور داشتند و کارگروهی برای همه لذت بخش بود، صد افسوس که در این آلبوم تنها توانستم از هنرمندان معدودی برای همکاری دعوت به عمل بیاورم. ای کاش آنقدر تنگ نبود که نشود دور هم جمع ش. از این رو چاره ای جز استفاده از نرم افزار نداشتم که خودم همیشه مخالف استفاده از نرم افزار در ضبط موسیقی بودم.»
آهنگ ساز
پدرام درخشانی
تنظیم کننده
پدرام درخشانی
نوازندگان
میلاد درخشانی، پدرام درخشانی، هومن نامداری، رضا تاجبخش، پاشا هنجنی