کنسرت تصویری گروه دف نوازان تخت جمشید بیژن کامکار

در تاریخ 2018/06/20
نایاب
فیلم کنسرت بزرگ «تخت‌جمشید» با خوانندگی «بیژن کامکار» در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است. این کنسرت با ارکستری هفتاد نفره به شکلی کاملا متفاوت و باحضور بزرگان موسیقی برگزار شده است. در این کنسرت قطعاتی از «بیژن کامکار»، «مسعود حبیبی» و «رضا دربندی» اجرا می‌شود. سامان احتشامی (نوازنده مطرح پیانو) و عماد نکویی (سرپرست گروه زهی)، آرمین و آرین قیطاسی (گروه بادی)، فرزاد قیصری‌پور (گروه پاپ)، علیرضا بست‌دست (گروه سنتی)، محمد رضا تیموریان (نی انبان)، سعید احمدی (سرنا) در این اجرا حضور دارند و سرپرستی کل گروه را «سعید نجاران» برعهده دارد. این کنسرت با چنین ترکیبی در واقع برای نخستین بار است که اتفاق افتاده و در این اجرا سازهای ایرانی، کلاسیک، محلی و پاپ گروه را همراهی می‌کنند. ۱۲ قطعه‌ی شنیدنی به زیبایی در این کنسرت اجرا می‌شوند که به‌ترتیب عبارتند از: «سبلان»، «جنگ و صلح»، «گفتگو»، «بیست هزار سنتور زیر دریا»، «پرواز خیال»، «خلیج فارس»، «هوای عاشقی»، «طره طرار»، «رستاخیز»، «ساز و آواز»، «عیشم مدام است» و «کردستان». هم‌اکنون علاقه‌مندان به موسیقی که فرصت شرکت در کنسرت را ندا‌شته‌اند می‌توانند این اثر فاخر را در منازل خود نگاه کنند و لذت ببرند.
بیژن کامکار (زاده ۲۸ آذر ۱۳۲۸ – سنندج )نوازندهٔ دف، رباب، تمبک، تار، و خوانندهٔ موسیقی کوردی و موسیقی سنتی ایرانی و از اعضای گروه کامکارها است.
بیژن کامکار در سال ۱۳۲۸ در سنندج به دنیا آمد. مانند دیگر اعضای خانواده‌اش نزد پدرش حسن کامکار به فراگیری موسیقی پرداخت. اولین فعالیت حرفه‌ای او در رادیو سنندج به‌عنوان خواننده بوده‌است. اولین‌سازی که او برگزید تنبک بود اما پس از آن با سازهای ملودیکا و تار به نوازندگی در گروه خانوادگی کامکارها پرداخت. در سال ۱۳۵۳ با ساز تخصصی تار وارد دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران شد و در رشتهٔ موسیقی تحصیل کرد. وی جزو بنیانگذاران گروه‌های شیدا و عارف می‌باشد و در کنسرت‌ها و آثار متعدد به عنوان نوازنده و بعضاً خواننده این گروه‌ها حضور داشته‌است.
RIAL 100,000 – خرید
, , ,