کنسرت کیهان کلهر و تریو رامبرانت از رویال فستیوال هال، لندن۲۰۱۹

در تاریخ 2019/10/12
با حواشی کامل کنسرت
کنسرت کیهان کلهر و تریو رامبرانت از رویال فستیوال هال، لندن کنسرت کیهان کلهر و تریو رامبرانت از رویال فستیوال هال، لندن
کنسرت مشترک «کیهان کلهر» و «رامبرانت تریو» شامگاه ۱۹ مهر در سالن رویال فستیوال هال لندن برگزار شد؛ کیهان کلهر در جریان برگزاری این کنسرت اعلام کرد که کنسرتش در
استانبول را در اعتراض به حمله
ترکیه فاشیست به کوردهای سوریه لغو کرده است.

این نوازنده و آهنگساز که خود تبار کوردی دارد پیش از اجرای آخرین قطعه‌ کنسرتِ اش در آلبرت هال لندن گفت:«روزهای اخبر، روزهای سختی برای مردم کورد است. خشونت و جنگی علیه ما در شمال سوریه به راه افتاده که باعث شده مردم کورد در زیر سرکوب و ستم رنج بکشند. این جنگ کُشتگان و آوارگان بیشتری خواهد داشت. این جنگ پناهندگان بسیاری را در پی خواهد داشت. برخی سیاست‌مداران این مسائل را نمی‌فهمند.قرار بود در استانبول هم کنسرتی داشته باشم که آن را لغو کردم. تا نشانه‌ی احترامی باشد برای برادران و خواهران کوردم. به عنوان آخرین قطعه آوازی می‌خوانم برای بچه‌های کورد که هم‌اکنون درگیر جنگ هستند. امیدوارم روزی در دنیایی زندگی کنیم که در آن خبری از جنگ نباشد و تمام بچه‌ها در بستری امن بخوابند.»
قرار بود کنسرت کیهان کلهر ۲۱ مهر ۱۳۹۸ در استانبول برگزار شود. کلهر در انتهای این کنسرت با همراهیِ نوازندگان «رامبرانت تریو» قطعه‌ای براساس را یک لالاییِ کوردی  برای کودکان کورد اجرا کرد.
, , , ,