دانلودآهنگهای نوازنده دیوان علی کاظم آکداغ Ali Kazim Akdag

بازدید: 76 بازدید
آکداغ که در مالاتیا به دنیا آمد، تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان را در همان شهر به پایان رساند. او تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی در بخش آموزش موسیقی دانشکده آموزش دانشگاه اینونو و تحصیلات تکمیلی خود را در هنرستان دانشگاه هالیچ به پایان رساند. او تحصیلات خود را در مقطع دکترا در برنامه موسیقی و هنرهای نمایشی دانشگاه فنی Yıldız ادامه می دهد. زمانی که موسیقی را شروع کرد به عنوان نوازنده دیوان در گروه کر THM اداره فرهنگ استان مالاتیا، انجمن موسیقی مالاتیا و گروه کر ورزش و جوانان استان مالاتیا کار می کرد. در سال 2000 از طرف وزارت آموزش ملی به عنوان معلم موسیقی به استانبول منصوب شد. وی در این سالها از ارول پارلاک، فنون نوازندگی دیوان را آموخت و مطالعات مختلفی را انجام داد. او به عنوان مجری در Bağlama Beşlisi که در سال 2001 تأسیس شد شروع به کار کرد.
در این پروژه کنسرت‌ها، کارگاه‌های آموزشی داخلی و بین‌المللی متعددی شرکت کردند و اثر آلبوم دستگاهی با عنوان “Eşik” منتشر شد. بین سال‌های 2001 تا 2009، او تکنیک‌های نوازندگی دیوان را در آموزشگاه موسیقی ارول پارلاک تدریس کرد. او در سال 2003 یک گروه موسیقی به نام «آنسامبل موسیقی چندصدایی دورو عالم» را تأسیس کرد. او در دانشگاه ها و سازمان های هنری مختلف در چارچوب این پروژه شرکت کرد. آثار اجرا شده با گروه موسیقی چندصدایی «دور عالم» در سال 1388 با آلبوم «گیریزگاه» منتشر شد. در سال 2006 به عنوان کارگردان و تنظیم کننده در پروژه “سمفونی ترانه های محلی ŞA” که یک پروژه موسیقی و اجرایی با همراهی سازهای محلی و ارکستر سمفونیک ترکیه است، شرکت کرد. او در چارچوب این پروژه به عنوان مدیر موسیقی و نوازنده دیوان در کنسرت های مختلفی شرکت کرد. او به مدت نه سال در دبیرستان هنرهای زیبا استانبول کار کرد، جایی که در سال 2006 به عنوان معلم دیوان منصوب شد. در سال 2006، او در نوشتن و ساختار برنامه های درسی دبیرستان هنرهای زیبا که توسط وزارت آموزش ملی، عمومی انجام شد، شرکت کرد. ریاست آموزش متوسطه.او در محدوده مطالعه، برنامه درسی دیوان و کتاب های چهار جلدی دوره هنرهای زیبای دبیرستان دیوان را نوشت. در سال 2007 به عنوان مشاور پروژه هنری در دانشگاه یدیتپه کار کرد. وی تحصیلات موسیقی خود را در سال 1387 نزد صباحات آکیراز آغاز کرد. وی در چهارچوب تحصیلات موسیقی خود در کنسرت های داخلی و بین المللی بسیاری شرکت کرد که به عنوان نوازنده دیوان شروع کرد و به عنوان تنظیم کننده و مجری در آثار آلبوم شرکت کرد. او در سال 2008 در پروژه آلبوم ساز “آسیای صغیر ازگیلر” شرکت کرد که در آن بسیاری از هنرمندان پیشگام در رشته خود در آناتولی شرکت کردند. در سال 1391 کتاب او با عنوان «نظم‌ها در نگرش‌های باگلما و تزین» توسط «نشر پان» منتشر شد. در سال 1391 اولین آلبوم انفرادی خود را با نام «درون» منتشر کرد. او گروه “Bağlama & Guitar Duo” را با گیتاریست Efgan Rende تأسیس کرد و آلبوم “Firez” که شامل آثار این گروه است در سال 2015 منتشر شد.
او در بسیاری از کنسرت ها و رویدادهای ملی و بین المللی با Duo شرکت کرد. این پروژه شایسته دریافت جایزه “بهترین پروژه موسیقی” در رویداد نهمین نشست گیتار دانشگاه بیلکنت در سال 2015 تلقی شد. کتاب او “Bağlama Method-I-” که در سال 2016 برای موسسات آموزش غیررسمی تهیه کرد، توسط ” انتشارات پان”. او در سال ۲۰۱۸ در پروژه «ترک‌های چاناک‌قلعه» زیر نظر ریاست جمهوری ترکیه روی تنظیم‌های ارکستر سازهای محلی کار کرد. صدمین سالگرد پیروزی چاناک کاله با دو کنسرت که به افتخار سال برگزار شد، اولین نمایش جهانی خود را داشت. در سال 2018 در پروژه “دلار یونس” که زیر نظر ریاست جمهوری ترکیه برگزار شد، روی تنظیم ارکستر سازهای محلی کار کرد. علاوه بر کار آلبوم، این پروژه با دو کنسرت در سال های 2018 و 2019 به نمایش گذاشته شد و در سال 2020 دومین آلبوم انفرادی او با نام “ماجرا” با نام Ahenk Music منتشر شد.
آکداغ که در سال 2015 به عنوان معلم دیوان در بخش سازهای کنسرواتوار دولتی موسیقی ترکیه دانشگاه فنی استانبول منصوب شد، هنوز در همان موسسه به کار خود ادامه می دهد. Akdağ دارای پنج آلبوم دستگاهی است که دو تای آنها تک نفره و یک آلبوم کرال و ارکسترال است.

مطالعه بیشتر