دانلودبهترین آهنگ های ساز بوزوکی اثری ازکریستوس سارانتاکیس

بازدید: 42 بازدید
بوزوکی (Bouzouki) ساز تاریخی که ریشه در گذشته ی یونان دارد، این ساز در اواسط قرن بیستم ساخته شد. از ویژگی های آن می توان به صفحه ی صدایی گلابی شکل آن اشاره کرد. این ساز شباهت هایی با سازهای ایرانی و ترکیه ای دارد و در کل رنگ بوی خاورمیانه ای آن را می توان احساس کرد.
بسیاری از کشورها به ویژه خود یونان نیز در آهنگ های ملی و حماسی خود از این ساز استفاده می کنند. کریستوس سارانتاکیس (Christos Sarantakis) توانسته با ارائه ی آلبوم بهترین آهنگ های ساز بوزوکی (Discover the Beautiful Bouzouki) به زیبایی هرچه تمام تر معجزه ی صدای بوزوکی را به گوش همه برساند.
آهنگساز (ARTIST) Christos Sarantakis
آلبوم (ALBUM) Discover the Beautiful Bouzouki
سبک (GENRE) Instrumental, Jazz, Easy Listening, World
سال انتشار (RELEASE) 2014
حجم (SIZE)  107MB
کیفیت (QUALITY) 320Kbps
فرمت (FORMAT) mp3
تعداد قطعات (TOTAL TRACKS) 11

——————————————–
کریستوس سارانتاکیس و ساز بوزوکی
کریستوس سارانتاکیس از پدر و مادر یونانی در شهر سنت لوئیس (St. Louis) متولد شده است، این هنرمند تحصیلات خود را نیز در همین شهر انجام داد. کریستوس علاقه ی بسیاری به موسیقی جاز و راک اند رول داشت و در کالج رشته ی موسیقی و موسیقی درمانی را ادامه داد.کریتسوس سارانتاکیس در ده سالگی آموختن گیتار را آغاز کرد، پدر او یک سال بعد برایش ساز بوزوکی را خرید و کریستوس را تشویق به آموختن موسیقی های سنتی یونانی کرد.
این هنرمند در نواختن بوزوکی استعداد خارق العاده ای داشت به طوری که در طول یک هفته ده آهنگ محلی و سنتی یونانی را آموخت.او در دوران نوجوانی توانست نواختن بوزوکی را در کنسرت ها انجام دهد و اولین آلبوم خود را که شامل آهنگ های سنتی یونانی می شد را در اوایل بیست سالگی خود منتشر کرد. البته این آلبوم آنقدر حرفه ای نبود که به صورت گسترده پخش شود.کریستوس سارانتاکیس همیشه در طول فعالیت هنری خود از ساز بوزوکی استفاده کرده است و به طور تلفیقی در موسیقی کلاسیک نیز این ساز را به کار برده است.
آلبوم بهترین آهنگ های ساز بوزوکی حاصل نوآوری جدید این هنرمند است. او اینبار موسیقی هایی که پایه ی آنها بوزوکی است را با سبک موسیقی جاز درآمیخته است و با شنیدن آن لحظات رویایی را برای هرکسی خواهد ساخت. امیدوارم که از شنیدن این آلبوم لذت ببرید.

مطالعه بیشتر