آلبوم صبح دولت اثری از: جهانشاه برومند، شهرام میرجلالی

در تاریخ 2017/10/15
آلبوم صبح دولت اثری از: جهانشاه برومند، شهرام میرجلالی
مجوز ارشاد: ۶۹۵۵
آلبوم “صبح دولت” نگاهی است برگرفته از موسیقی قدما، اما در عین حال دارای شخصیت امروزی است. جمله‌های شنیده شده از ویلن و تار، هیچکدام از جمله‌های ردیف و در عین حال مشقی نیستند. ولی با نگرشی آزاد از ردیف ساخته شده‌اند. موتیف‌هایی که از ویلن جهانشاه برومند شنیده می‌شود، نمونه ای است از ذوق پرورش یافته در فضای اصیل ایرانی، همراه با روحیه ای احساس برانگیز، صداگیری شهرام میر جلالی از تار و سعید رودباری از تمبک، نشان دهنده حدی ممتاز از نوازندگی است چرا که سازندگان ساز نیز خودشان هستند.
ناشر: موسسه ی فرهنگی هنری آوای باربد
کد کتابخانه ملی: ۱۳۷۷۸و
————————————————
«شهرام میرجلالی» سال ۱۳۳۸ در اهواز به دنیا آمد. او نوازنده و مدرس تار و عود است. خانواده اش اهل فرهنگ و هنر بودند. موسیقی را تحت نظر خواهر بزرگتر خود که ویولن می نواخت آغاز کرد. وی از نوازندگان برجسته تار مکتب اصفهان می باشد. «جلیل شهناز» و «حسن کسایی» از جمله اساتید او هستند. «شهرام میرجلالی» سابقه ی همکاری با هنرمندانی چون «محمد رضا شجریان»، «همایون شجریان»، «علیرضا افتخاری»، «ایرج بسطامی» و «حسام الدین سراج» را در کارنامه هنری خود دارد.
دکتر جهانشاه برومند در ۹ بهمن ماه متولد گردید. پدر وی استاد عبدالعلی ادیب برومند شاعر، محقق و وکیل دادگستری و مادرش زنده یاد بانو فرنگیس امینی، بانوئی با فرهنگ، مهربان و با ایمان بود که در تمام دوران تحصیلات جهانشاه، قویترین مشوّق وی بوده است. وی دارای مدرک دانشکده دندانپزشکی دانشگاه ملی و پس از دریافت دکترای دندانپزشکی در سال ۱۳۵۳، جهت گذراندن دوره تخصّصی دندانپزشکی به آمریکا عزیمت نمود. جهانشاه برومند از سن سیزده سالگی همگام با تحصیل در سالهای آخر دبستان به موسیقی روی آورد و از آنجا که در بین سازها علاقه بسیاری به ویلون داشت فراگیری این ساز را نزد زنده یاد استاد عبدالحسین برازنده آغاز نمود. دکتر جهانشاه برومند بگفته خودش در نوازندگی ویلون بشدت تحت تاثیر دو تن از استادان این رشته قرار داشته است. اول پرویز یاحقی و دوم زنده یاد حبیب‌الله بدیعی. اما وی در حال حاضر خود صاحب سبک بوده سیاق خاص خود را در نوازندگی داراست.در ادامه میتوانید مجموعه کامل آثار خاطره انگیز دکتر جهانشاه را با کیفیت اورجینال دریافت نمایید.

 

RIAL 25,000 – خرید