دانلودآلبوم ردیف استادابوالحسن صبااثرپویاسرایی

نوع فایل
Mp3
حجم فایل
44MB
نویسنده
تاریخ انتشار
3 نوامبر 2021
دسته بندی
تعداد بازدید
86 بازدید
5,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول
ردیف استاد ابوالحسن صبا برای سنتور یکی از مهم‌ترین منابع و کتب‌های آموزشیِ این ساز است که سال‌ها پیش توسط شاگردان این استادِ برجسته نظیر داریوش صفوت، فرامرز پایور و محمد بهارلو تدوین شده است.
اهمیت این ردیف، بروز بودن و سازگارتر بودنِ مطالب آن برای سنتور در مقایسه با ردیف‌های قدیمی‌تر و مخصوص تار و سه تار (نظیر میرزاعبدالله و اقاحسینقلی) است. اجرای رسمیِ این اثر توسط «سعید ثابت» سال‌ها پیش تحت نظر استاد مرحوم پایور صورت گرفته است.
اکنون «پویا سرایی» (عضو هیات علمی دانشکده هنر، نوازنده و آهنگساز) دستگاهِ شورِ این ردیف را ضبط و در پلتفرم‌های جهانی منتشر کرده است. او در این باره می‌گوید: «هر دوره‌ی تاریخی ، تفسیر و قرائتِ خودش از آثار ماندگار را می‌طلبد… ردیف به‌عنوان اثری تاریخی و ماندگار نیز از این اصل مستثنا نیست. زمان بندیِ زمانه‌ی ما و هم‌چنین ادراک‌مان از فرم و نوانس نسبت به دهه‌های پیش تفاوت پیدا کرده است . از طرفی اگر تفسیرِ امروز ما در قالب آموزشهای‌مان به هنرآموزان انتقال پیدا نکند، چگونه می‌توانند برای حضور در هنرِ معاصر خود قدم به عرصه‌ی اجرا بگذارند؟ نتیجه می‌شود شکاف عمیقی که بین آموختنِ ردیف به شکل کاملا مدرسی و خشک است و موسیقیِ اجرایی که نمود و رنگ و رخِ کاملا متفاوتی از ردیفِ آموخته شده دارد . به این جهت بر آن شدم که پس از گذشت سال‌ها از تدوین این ردیف اجرای جدیدی از این ردیف را ضبط و منتشر کنم.»
آلبوم ردیف استاد ابوالحسن صبا برای سنتور با اجرای پویا سرایی و صدابرداریِ پیام سوری (استودیو هنر) از طریق نشر روبامیوزیک(آلمان) در تمامی پلتفرمهای بین المللیِ عرضه و فروش آثار موسیقایی منتشر شده است .

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.