دانلودموسیقی فولکلور کوردی غربی ایران

در تاریخ 2017/05/04
 دانلودموسیقی فولکلور کوردی غربی ایرانآثار موسیقی موسسه اسمیتسونیان
Kurdish Folk Music from Western Iran – Smithsonian Folkways
آلبوم نایاب وبسیاربا ارزش موسیقی فولکور کوردهای غرب ایران ـ کە در موزە وموسسە اسمیتسونیان آمریکا نگهداری می شود که در بین سالهای ۱۹۵۰ تا سال ۱۹۶۰ در کوردستان توسط شرکتهای خارجی ضبط شده و نگهداری شده است.
موسسه اسمیتسونیان صاحب بیش از ۱۳۸ میلیون شئ و اثر است. جالب است که گاهی به آن اتاق زیر شیروانی امریکا هم گفته میشود- اتاق زیر شیروانی, جایی که اشیایی که لازم است دور از دید یا دسترس قرار گیرند در آن انبار میشوند. این انستیتو صاحب ۱۹ موزه, ۹ مرکز تحقیق, یک باغ وحش, وو مجموعه ای از آثار شاخص تاریخی و معماری است. نزدیک به ۲۰۰ موزه دیگر نیز وابسته به این انستیتو یا تحت حمایت آن هستند. ورود به موزه های این موسسه مجانی است. چند ده میلیون بازدید مجانی سالانه این موزه ها تاثیرگذاری بزرگ آن بر درک و اطلاعات مردم از تاریخ, هنر, علم و تکنولوژی را انکار ناپذیر میکند. هزینه اداره و نگهداری متعلقات آن از محل سرمایه گذاری های موسسه, بخشش های بخش خصوصی و کمپانی ها, حق عضویت ها, کمک مالی دولت, و اجاره املاک موسسه تامین میشود. این موسسه دو مجله نیز منتشر میکند: مجله اسمیتسونیان, و مجله هوا و فضا.
انستیتیوی اسمیتسونیان در سال ۱۸۴۶ به منظور «افزایش و گسترش دانش» تاسیس شد. جیمز اسمیتسون (۱۷۶۵-۱۸۲۹) شیمیدان و معدن شناس انگلیسی سرمایه برپایی این موسسه را تامین کرد. کل مبلغی که برای پایه گذاری موسسه اهدا شد معادل ۱۱,۱۱۱,۰۰۰ دلار امروز بود.

RIAL 25,000 – خرید