دانلود آلبوم خیام خوانی فریدون فرح‌اندوز

نویسنده
تاریخ انتشار
8 اکتبر 2017
دسته بندی
تعداد بازدید
393 بازدید
5,000 تومان
دانلود آلبوم خیام خوانی فریدون فرح‌اندوز
آلبومهای هنرمند :

01 – freydoun-farahandouz-khayyam-poet-philasopher-khayyam-cd-one

02 – freydoun-farahandouz-khayyam-poet-philasopher-khayyam-cd-two

فریدون فرح‌اندوز گوینده و برنامه ساز تلویزیونی ایران است. او همچنین دکلمه موزیک مپوش چشم امید از وطن ، ترانه بسیار زیبا از داریوش اجرای دل نشینی دارد .
وی در ۹ اسفند سال ۱۳۲۵ خورشیدی در تهران متولد شد. تحصیلات ابتدایی و متوسطهٔ خود را در تهران به پایان رساند و تحصیلات عالی خود را در رشتهٔ زیست‌شناسی در دانشگاه تهران تکمیل نمود. کار را از سال ۱۳۴۵ با شرکت در نمایش‌های رادیوییِ رادیو تهران آغاز کرد. در سال ۱۳۴۶ رسماً به استخدام تلویزیون ملی ایران در آمد و تا سال ۱۳۵۷ در این رسانه خدمت کرد. فرح اندوز سالها مدیر و سردبیر بخش خبر شبکهٔ دوم تلویزیون ملی ایران بود و در کنار این سمت، به گویندگی و اجرای برنامه‌های دیگر تلویزیونی نیز می‌پرداخت.او در همین زمان با سفر به مراکز استان‌های مختلف، به افتتاح تلویزیون در این استان‌ها کمک می‌کرد. در سال ۱۳۵۴ برای گذراندن یک دورهٔ آموزشی شش ماهه در علوم ارتباطات و رادیو و تلویزیون در دانشگاه میشیگان، به آمریکا رفت. پس از بازگشت به وطن فعالیت حرفه‌ای خود را با ساختن صدها برنامهٔ تلویزیونی و مصاحبه با بسیاری از شخصیت‌های مطرح فرهنگی، ادبی، سیاسی و اجتماعی آن روزها ادامه داد.
فریدون فرح اندوز در زمستان سال ۱۳۵۷ پس از انقلاب ایران (۱۳۵۷) از ادامهٔ فعالیت در تلویزیون ملی ایران باز ماند و تا پاییز ۱۳۵۸ در کنار تورج نگهبان و علیرضا میبدی، به تهیه و تولید مجلهٔ گویای «صدا» در ایران پرداخت. گویندگی فیلم‌های مستند و آنونس فیلم‌های سینمایی از دیگر فعالیت‌های او در این زمان است. حضور صدای او در جایگاه راوی فیلم «محمد رسول الله»، آخرین حضور حرفه‌ای‌اش پیش از ترک ایران در یک کار رسانه‌ای است. برترین و ماندگارترین گویندگی او در مجموعه ی مستند “دنیا در جنگ “در 21 قسمت بود که قبل از انقلاب انجام شده بود.
فرح‌اندوز در سال ۱۳۵۸ به آمریکا مهاجرت کرد. سال ۱۳۵۹ به بخش فارسی صدای آمریکا پیوست و بیست و سه سال در سمت‌های مختلف در این رسانه کار کرد.
صدای فریدون فرح‌اندوز در تمام این بیست و سه سال در کنار اجرای خبر و برنامه‌های مختلف فرهنگی، ادبی و سینمایی، تحویل سال نو، نوروز و بهار را به خانه‌های ایرانیان می‌برد.
پس از کناره‌گیری از صدای آمریکا در سال ۱۳۸۲ به مطالعه، گزینش و اجرای اشعار شعرای معاصر ایران از جمله شعر کهن بوم و بر اخوان ثالث در آلبوم‌های «با سلامی دوباره» (۱۳۸۳)، «فریاد در باد» و «صدای عشق» (۱۳۸۵) پرداخت. سال ۱۳۸۵ به دعوت موسسهٔ کتاب گویا، سه اثر «ضحاک ماردوش»، «افسانه‌ها» و «سیمای دو زن» نوشتهٔ «علی‌اکبر سعیدی سیرجانی» را به صورت کتاب گویا اجرا کرد. فریدون فرح‌اندوز هم‌اکنون ساکن مریلند آمریکاست.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.