دانلود آلبوم سپیدار اثر حمید متبسم

نویسنده
تاریخ انتشار
27 آگوست 2017
دسته بندی
تعداد بازدید
15 بازدید
1,500 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول
دانلود آلبوم سپیدار اثر حمید متبسم
مجوز ارشاد: ۹۶-۳۱۶
آلبوم «سپیدار» اثری است از «حمید متبسم». حمید متبسم که به تازگی کنسرت‌های «تار و پود» را به صحنه برده، مدتی است به نوازندگی سه‌تار بازگشته است. این آلبوم که با سه‌تار ساخته رامین جزایری نواخته شده، شامل شش قطعه تک‌نوازی سه‌تار در پرده‌های دشتی است. سپیدار دومین آلبوم این هنرمند در تک‌نوازی سه‌تار محسوب می‌شود. او پیش از این آلبوم تک‌نوازی «نوای دریا» را منتشر کرده بود.
همچنین از آثار شاخص او دو آلبوم «سیمرغ» با خوانندگی همایون شجریان و «زمزمه‌ها» با خوانندگی سالار عقیلی را می‌توان نام برد.
ناشر: آوا خورشید
کد کتابخانه ملی: ۱۸۶۹۴و
—————————————————
حمید متبسم در مرداد ماه سال ۱۳۳۷ شمسی در شهر مشهد متولد شد. وی در اوان کودکی آموزش تار را نزد پدرش علی متبسم آغاز کرد و سپس از اساتید بزرگ زمان خویش نظیر حبیب‌الله صالحی، زیدالله طلوعی، هوشنگ ظریف، محمدرضا لطفی و حسین علیزاده بهره جست. وی به طور مداوم با کانون چاووش و گروه عارف همکاری داشت و پس از مهاجرت به آلمان گروه موسیقی دستان و چکاوک را به همراه دیگر هنرمندان راه‌اندازی کرد. حمید متبسم در سال ۱۳۸۷ ارکستر بزرگ سازهای ایرانی مشتمل بر ۴۰ نوازنده و خواننده کر را با همکاری بهرنگ تنکابنی تأسیس کرد. این ارکستر به منظور اجرای قطعه سیمرغ اثری از ایشان برای ارکستر بزرگ، گروه کر و به خوانندگی همایون شجریان تاسیس شد و کار خود را از پاییز ۱۳۸۸ با رهبری محمدرضا درویشی آغاز کرد.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.