مجموعه آلبومهای داریوش صفوت

نویسنده
تاریخ انتشار
27 جولای 2019
دسته بندی
تعداد بازدید
183 بازدید
8,000 تومان
آلبوم “بدیهه پردازی 1” حاوی تکنوازی های سه تار استاد داریوش صفوت است که در مایه های بیات اصفهان و ابوعطاء و دستگاه ماهور و شور اجرا شده است.
آلبوم “بدیهه پردازی2” شامل بداهه نوازی های سه تار استاد داریوش صفوت در مایه بیات اصفهان و دستگاه شور و سه گاه می باشد.
آلبوم “بدیهه پردازی 3” شامل بداهه نوازی های استاد داریوش صفوت با ساز سنتور دستگاه های همایون ماهور می باشد. استاد داریوش صفوت از بنیانگذاران مرکز حفظ و اشاعه موسیقی که نقش اساسی در پیدایش نسل بی نظیر نوازندگان و آهنگسازان موسیقی سنتی ایران داشت. نوازندگانی نظیر حسین علیزاده، پرویز مشکاتیان و جلال ذوالفنون که هریک نام مهمی در آسمان بی انتهای موسیقی سنتی ایران هستند از برآمدگان مرکز حفظ و اشاعه موسیقی ایران بوده اند.
—————————————————————————
«داریوش صفوت» موسیقیدان، نوازنده سنتور و سه تار سال 1307 در شیراز به دنیا آمد. «حبیب سماعی» و «ابوالحسن صبا» از اساتید وی بودند. در اواخر سال 1339 برای تدریس در «مرکز مطالعات موسیقی شرقی» به سوربن فرانسه رفت. در سال 1344 از «دانشکده حقوق» دانشگاه پاریس دکترای «حقوق بین المللی» گرفت. او از جمله بنیان گذاران «مرکز حفظ و اشاعه موسیقی» در سال 1347 است و تا سال 1359 مدیریت آن را به عهده داشت. صفوت سالها مدرس هنرکده موسیقی ملی، دانشکده موسیقی دانشگاه هنر و صدا و سیما بود. رساله «عرفان و موسیقی ایرانی»، کتاب «موسیقی ایران» به زبان فرانسه و کتاب «هشت گفتار درباره فلسفه موسیقی» از آثار او هستند. «مجید کیانی»، «پرویز مشکاتیان» و «حسین علیزاده» از جمله شاگردان وی می باشند. صفوت سال 1392 از دنیا رفت.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.