مجموعه کامل آلبومهای عزیز شاهرخ

در تاریخ 2019/02/12
با افتخار از خود استادعزیز شاهرخ گرفتم 
آلبومهای هنرمند :
آلبومهای  شرکتی :
روناک 
زمانه
ازدست عشق
یادواره سید علی اصغر کوردستانی
مهاباد
سکالا
زمانه
لاوک وحیران
خاک
آوات
گل ژاکاو
آلبومهای غیر رسمی
مجموعه ای شامل ۱۵ آلبوم است که البته برای کوردها از رسمیت خاصی برخوردار است 
——————————————————————-
عزیز شاهرخ در سال ۱۳۱۷ شمسی در محلهٔ «قه‌بران» که امروزه جزو خیابان وفایی در شهر مهاباد است دیده به جهان گشود. پدرش «عبدالله» و پدربزرگش اهل پژ در کوردستان عراق بودند. پدربزرگش در جوانی به کوردستان ایران آمد و در یکی از روستاهای منطقهٔ مَنگور ماندگار شد و با دختری از ایل منگور ازدواج نمود. مادرش «آمنه» اهل «نهری» کوردستان ترکیه بود که در جنگ جهانی اول همراه برادرش آوارهٔ ایران شده‌بود و پدر و مادر و خانواده‌اش را روس‌ها کشته‌بودند.
عزیز شاهرخ تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در سال ۱۳۳۹ شمسی در شهر مهاباد به پایان رساند و برای ورود به مرکز تربیت معلم به ارومیه رفت. در سال ۱۳۴۰ شمسی با عنوان معلم شروع به کار کرد. در سال ۱۳۴۲ شمسی از سوی ساواک بازداشت شد و در سال ۱۳۴۵ شمسی از زندان رهایی یافت، ولی به ۱۰ سال محرومیت اجتماعی محکوم شد. در آذرماه ۱۳۴۵ با دختری مهابادی به نام «کبری غوثیه» وصلت نمود که حاصل آن پنج فرزند دختر بوده‌است.
پدر و برادر بزرگتر وی نیز به خواندن علاقه داشتند. عزیز شاهرخ با شنیدن آثار استادانی چون سیدعلی‌اصغر کوردستانی و کاویس آغا به آواز علاقه‌مند شد. او هیچ‌گاه به صورت حضوری در خدمت استادی درس آواز نگرفت اما با تمرین از روی صفحات ضبط شده گرامافون، آواز را از اساتیدی نظیر محمد صالح دیلان، طاهر توفیق و حسن جزراوی فرا گرفت.
در سال ۱۳۳۶ برای نخستین بار صدای شاهرخ از رادیو مهاباد به گوش همگان رسید.
حرفه اصلی او معلمی بود اما علاوه بر آن به شعر هم می‌پرداخت تا آنجا که برای آوازهایش ترانه‌هایی می‌سرود. همچنین به آهنگسازی روی برخی ترانه‌ها می‌پرداخت که ماحصل آن تصنیف‌هایی مثل از تنهایی، تو دریایی، شورش ناامیدی، ده‌ت به رستم، آسمان شین (آبی) بود.
او به موسیقی کوردی و مقام‌های کوردی (قطارکان) مسلط است. او در چهار کشور دارای مردم کورد زبان یعنی ایران، عراق، سوریه و ترکیه شهرت دارد و یک هنرمند بین‌المللی کورد به حساب می‌آید.
عزیز شاهرخ تا کنون با نوازندگانی چون مجتبی میرزاده در آلبوم از دست عشق و همچنین گروه کامکارها، جلیل عندلیبی،عرفان میرانی،سعید فرجپوری،حسین حمیدی، محمد فیروزی،بهرام ساعد و گروه آبیدر همکاری کرده‌است.
RIAL 100,000 – خرید