مجموعه کامل آلبومهای مهدی حجت السادات

در تاریخ 2017/01/02

محمد مهدی حجت الساداتی هنرمند خوشنویس ، نقاش و خواننده سنندجی

محمد مهدی حجت الساداتی فرزند سید جلال الدین نوه مرحوم جنت مکان حاج سید علی از سادات معروف باینچوب و سادات حسینی و از خانواده مادر نوه ی مرحوم جنت جایگاه حضرت آیت الله شیخ محمد مردوخ کردستانی ، در دهم خرداد ۱۳۲۷ در محله چهار باغ سنندج دیده به جهان گشود .

تا قبل از رفتن به دبستان نزد پدرش به فراگیری قرآن کریم پرداخت و در مدت کمتر از یکسال تمامی قرآن را با قرائت آموخت . حدود سال های ۳۶ و ۳۷ که برنامه های رادیو به صورت زنده پخش می شد ، مکرراً در رادیو سنندج به تلاوت قرآن کریم می پرداخت .

تحصیلات ابتدایی را در مدارس اتحاد و عرفان سنندج و تحصیلات متوسطه را در رشته ادبیات در دبیرستان های هدایت ، شاهپور و غزالی به پایان رساند . در سال ۱۳۵۹ به تشویق دوستان و اساتید به خط و خوشنویسی روی آورد . ابتدا در محضر زنده یاد استاد مهدی کمالی اصول اولیه خط را آموخت و در مدارج بعدی با الهام و بهره گیری از خط اساتید بزرگ در رشته کتابت و شکسته نستعلیق موفق به دریافت گواهینامه ممتاز از انجمن خوشنویسان ایران گردید . وی یکی از موسسین و مسئولین انجمن خوشنویسان هستند که از آغاز فعالیت این انجمن به مدت ۲ سال به تعلیم خط و خوشنویسی پرداختند .

از سال ۱۳۴۶ به تشویق هنرمندان و اساتید موسیقی به جمع خوانندگان رادیو سنندج پیوستند و با ارکستری که سرپرستی آن را زنده یاد مرحوم استاد حسن کامکار بر عهده داشتند ، بیش از ۳۵ ترانه اجرا کردند که با توجه به استقبال مردم تعدادی از آهنگ هایشان به صورت صفحه و سی دی و متعاقب آن نوار کاست تکثیر و در اختیار علاقمندان صدای ایشان قرار گرفت . از ترانه های معروفی که خوانده اند : ” میمان خوش هاتی سه فا هاوردی ” ، ” گوله کم چوو ” و ” به جاری مالی ویرانم ئه میشم چوو و ئه ویشم چوو ” بود .

وی در سال ۱۳۵۳ با استخدام در وزارت مسکن و شهرسازی در تهران خدمات دولتی خود را آغاز کرد و در مدت اقامت در تهران با ارکستر ملی رادیو ایران همکاری داشت و در مدت کمتر از ۲ سال با این ارکستر نیز بیش از ۴۰ ترانه کردی اجرا نمود که تعدادی از آن ها به صورت کاست و سی دی در اختیار علاقمندان قرار دارد .

لازم به ذکر است نامبرده علاوه بر فعالیت در وادی خوشنویسی و موسیقی ؛ نظر به استعداد و قریحه ذاتی خدادادی سال ها است در رشته نقاشی نیز به فعالیت پرداخته و در سیاه قلم و پاستل دارای آثار متعددی هستند به طوری که هم اکنون تعدادی از هنردوستان و علاقمندان و خوشنویس از تلاش های ایشان بهره می برند .

استاد حجت الساداتی به جوانان می گوید : ” به فراگیری علم ، دانش و هنر بپردازید و هنر را به خاطر نفس هنر بیاموزید نه برای کسب مادیات ، دنبال سیرت زیبا رفتن ماندگار است ، نه صورتی زیبا و در پی معنویات باشید که ماندگار است و ارزشمند ، موفقیت در خستگی ناپذیری شما است ، نه در احساس ضعف و ناتوانی “

RIAL 35,000 – خرید