مجموعه کامل موسیقی مقامی ومقام خوانهای آذربایجان

در تاریخ 2018/01/28
مجموعه کامل موسیقی مقامی ومقام خوانهای آذربایجان
نایــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــاب
آلبوم ها عبارتند از :

۰۱ – Malik Mansurov

۰۲ – Alem Kassimov

۰۳ – Abbas Musakhanoqlu, Ali Quliyev, Alikhan Niftaliyev

۰۴ – Fakhraddin Dadashev

۰۵ – Arif Asadullaiev, Elkhan Muzafarov, Sakine Ismailova

۰۶ – Aqakhan Abdullaev

۰۷ – Djanali Akberov, Talat Bagikhanov, Vamig Mamad Aliev

۰۸ – Gandab Gulieva, Shafigha Eyvazova

۰۹ – Fakhreddin Dadachev, Melek Khanom Eyubova, Mohled Muslimov

۱۰ – Hâji Bâbâ Huseynov, Aqasalim Abdulaev, Nazim Asadullaev

——————————————————————–
موسیقی مقامی یا موسیقی مقام (ترکی آذربایجانی: Muğam; مقام) نوعی از موسیقی عامیانه و فولکلور موسیقی آذربایجانی است.[۱] موسیقی مقامی به موازات موسیقی ایرانی، عربی؛ ترکی می‌باشد.
یونسکو در سال ۲۰۰۸موسیقی مقام آذربایجانی را در میراث معنوی فرهنگی بشر ثبت کرد. و در سال ۲۰۱۰ موسیقی مقامی شمال خراسان (بخشی) را در میراث معنوی فرهنگی بشر ثبت کرد.همچنین فضاپیمای کاوشگر ویجر ۱ نیز قطعه‌ای از موسیقی مقام به زبان ترکی آذربایجانی را برای پخش در فضا انتخاب نموده‌است. در موسیقی کوردی نیز موسیقی مقامی کردستان نیز وجود دارد.
به نقل از مرتضی گودرزی موسیقی فلک تاجیکستان ریشه در زمانی دارد که پس از ورود اسلام به این مناطق موسیقی رنگ و بوی مناجات‌گونه و به سوی آسمان (فلک) گرفت و این همان اتفاقی‌ست که در موسیقی مقامی ایران نیز رخ داد و از بین نکات مشترک موسیقی فلکی و مقامی به‌طور ویژه ریتم مشابه آشکار است به صورتی که در تاجیکستان هر نوع موسیقی مقامی که بنوازند بلافاصله آن را مقبول دانسته و می‌گویند این فلکی است.

————————————————

عالیم قاسیم‌اُف (به ترکی آذربایجانی: Alim Qasımov) در ۱۹۵۷ در شماخی کشور جمهوری آذربایجان به دنیا آمد. پدر و مادرش در ابتدا نام «پناه» را برای او انتخاب کرده بودند. وی از بدو تولد به شدت ضعیف و بیمار بوده‌است. تا اینکه خانمی به مادرش می‌گوید که بیماری کودک احتمالاً به دلیل نام او است و پیشنهاد می‌کند که نام کودک را به «عالیم» تغییر دهند. تغییر نام کارساز می‌شود و نوزادی که پدر و مادرش انتظار نداشتند حتی تا یک سالگی زنده بماند، تبدیل به یکی از افسانه ای‌ترین صداهای موسیقی شرق می‌شود. او یکی از معروفترین خوانندگان موسیقی مقامی آذربایجان است. عالیم قاسیم‌اُف در سال ۱۹۹۹ جایزه موسیقی یونسکو imc سال که به عنوان نوبل موسیقی شناخته می‌شود، را برنده شد. این جایزه را موسیقی‌دانان بزرگی چون شوستاکوویچ، برنشاین، راوی شانکار،محمدرضا شجریان و نصرت فاتح علی خان دریافت کرده‌است.
او در سال ۱۹۸۹ در آلمان جایزه بون بن را دریافت کرد.
در سال ۱۹۹۳ در فرانسه و در سال ۱۹۹۴ در آمریکا نشان با مدال موسیقی تلطیف شد.
در سال ۱۹۹۹ کاست موسیقی مقامی او پر فروش‌ترین کاست سال در ایران معرفی شد.
در سال ۲۰۰۰ در مرکز صداهای نادر اروپا صدای او ثبت شد.
در سال ۲۰۰۱ در فستیوال موسیقی شرق در سمرقند برنامه افتتاحیه خواند و به عنوان نفر اول به لقب بلبل شرق مفتخر شد.
سازمان ملل در سال ۲۰۰۳ موسیقی مقام آذربایجانی راجزو شاهکارهای شفاهی و میراث معنوی بشر اعلام کرد.
در سال ۲۰۰۹ آلبوم او در اروپا جزو پنج آلبوم پرفروش دنیا شناخته شد.
وی دستگاه چهارگاه را در ربع پرده اجرا کرده و در شور، سه گاه، همایون، ماهور هندی، شوشتر، راست و سه گاه میرزا حسین، بیات کرد و سه گاه زابل آثار درخشانی دارد. ایشان خود معتقد است بهترین اجرایش اجرایی از بیات کرد در کنسرتی در آمریکا بوده‌است.
او تاکنون کنسرت‌هایی در کشورهای هلند، ژاپن، چین، ایتالیا، کانادا، روسیه، کشورهای آسیای میانه، فرانسه، ایران، انگلیس، آلمان، اسپانیا، بلژیک، برزیل و ایالات متحده و طبق آنچه خود می‌گوید در ۱۸۰ کشور دنیا کنسرت برگزار کرده‌است.
RIAL 50,000 – خرید