مجموعه ی کامل آلبومهای استاد محمد رضا شجریان

نویسنده
تاریخ انتشار
29 اکتبر 2017
دسته بندی
تعداد بازدید
178 بازدید
30,000 تومان
مجموعه ی کامل آلبومهای استاد محمد رضا شجریان
کامل تر از هر جای نت ……..
86 اثر گرانبها از استاد محمد رضا شجریان که بصورت آلبوم رسمی و غیر رسمی را تقدیم حضورشما دوستان و همراهان استاد شجریان ،می کنیم لازم بذکر است که این آثار جدا از اجراهای خصوصی و برنامه های رادیویی گلها می باشد .
01 – طریق عشق
02 – هست شب
03 – رنگهای تعالی
04 – مرغ خوش خوان
05 –  مثنوی خوانی ۳
06 – رندان مست
07 – آه باران
08 – غوغای عشقبازان
09 – جام تهی
10 – ساز خاموش
11 – سرود مهر
12 – گلبانگ شجریان (دولت عشق)
13 – گلبانگ شجریان (بت چین)
14 – فریاد
15 – دلشدگان
16 – بی تو بسر نمی شود
17 – زمستان است
18 – بوی باران
19 – آرام جان
20 – آهنگ وفا
21 – خزان
22 – شب وصل
23 – شب، سکوت، کویر
24 – معمای هستی
25 – در خیال
26 – رسوای دل
27 – جان عشاق و گنبد مینا
28 – قاصدک
29 – بهاریه
30 – چشمه نوش
31 – بهار دلکش
32 – یاد ایام
33 – سروچمان
34 – آسمان عشق
35 – بوته چین
36 – پیام نسیم
37 -دل مجنون
38 – دیلمان
39 – دود عود
40 – دستان
41 – ساز قصه گو و کنسرت بزرگداشت حافظ
42 – نوا (مرکب خوانی)
43 – آستان جانان
44 – بیداد
45 – همایون مثنوی
46 – سخن عشق
47 – پیوند مهر
48 – بهترین ها 2
49 – بهترین ها 1
50 – سر عشق
51 – به یاد پدر (تلاوت 2)
52 – بهار
53 – سپیده
54 – عشق داند
55 – انتظار دل / خلوت گزیده
56 – چاووش 7
57 – به یاد پدر (تلاوت 1)
58 – راز دل
59 – چاووش 9
60 – چاووش 6
61 – چاووش 2
62 – طلوع محمد
63 – چاووش 1 (به یاد عارف)
64 – چهره به چهره
65 – پاریس
66 – رباعیات خیام
67 – نای دل
68 – راست پنجگاه
69 – جان جانان
70 – جان شیدا
71 – گل ها
72 – بی تو
73 – صبوحی زدگان
74 – شب سیاه
75 – ربنا
76 – دوستت دارم – جوانی
77 – سخنرانی در آمریکا
78 – نای شکسته
79 – آفتاب نیمه شب
80 – آذرستون
81 – بی همزبان
82 – باغبان حرمت
83 – در سوگ بنان
84 – انتظار
85 – خوشنویسی آواز
86 – یوسف گمگشته
 در پستهای دیگر اجراهای خصوصی وبرنامه ی رادیویی گلها تقدیم می گردد.

—————————————————–

محمدرضا شجریان، اول مهر ۱۳۱۹ در مشهد زاده شد. خواندن را از کودکی با همان لحن کودکانه آغاز کرد.
از کودکی با توجه به استعداد و صدای خوبش تحت تعلیم پدر که خود قاری قرآن بود مشغول به پرورش صدای خویش شد و در سال ۱۳۳۱، برای نخستین بار، صدای تلاوت قرآن او از رادیو خراسان پخش می‌شود.
وی در سال ۱۳۳۸ به دانشسرای مقدماتی در مشهد رفت و از همان سال برای نخستین بار با یک معلم موسیقی آشنا شد.
وی پس از دریافت دیپلم دانشسرای عالی، به استخدام آموزش و پرورش در آمد و به تدریس مشغول شد و در این زمان با سنتور آشنا شد. در سال ۱۳۳۷ به رادیو خراسان رفت و در رشته آواز مشغول فعالیت شد. سپس برای اجرای برنامه‌های گلها به تهران نزد استاد داوود پیرنیا دعوت شد و در بیش از یکصد برنامه گلها و برگ سبز شرکت کرد. شجریان در سال ۱۳۴۰ ازدواج کرد که حاصل آن سه دختر و یک پسر (همایون) بود. او در سال ۱۳۴۶ به تهران رفت و با احمد عبادی آشنا شد و از سال ۱۳۴۶ در کلاس اسماعیل مهرتاش شرکت نمود. همچنین برای آموختن خوشنویسی در انجمن خوشنویسان نزد استاد ابراهیم بوذری رفت. او از سال ۱۳۴۷، خوشنویسی را نزد استاد حسن میرخانی ادامه داد. وی در سال ۱۳۴۹، درجهٔ ممتاز را در خوشنویسی به دست آورد.
شجریان تا سال ۱۳۵۰ با نام مستعار سیاوش بیدکانی با رادیو همکاری می‌کرد، ولی بعد از آن از نام خود استفاده کرد در ۱۳۵۰ با فرامرز پایور آشنا شد و یادگیری سنتور و ردیف‌های آوازی را نزد وی دنبال کرد. در سال ۱۳۵۱ در برنامهٔ گلها با استاد نورعلی خان برومند آشنا شد و به آموختن شیوهٔ آوازی طاهرزاده نزد او پرداخت. از سال ۱۳۵۲ نزد عبدالله دوامی کلیه ردیف‌های موسیقی و شیوه‌های تصنیف‌خوانی را فرا گرفت. در همین سال به همراه گروهی از هنرمندان چون محمدرضا لطفی، ناصر فرهنگ‌فر، حسین علیزاده، جلال ذوالفنون و داوود گنجه‌ای، مرکز حفظ و اشاعه موسیقی را به سرپرستی استاد داریوش صفوت بنا نهاد.
وی شیوه‌های آوازی اقبال‌السلطان، تاج اصفهانی، میرزا ظلی، ادیب خوانساری، حسین قوامی و بنان را روی صفحات و نوارها به‌دقت دنبال کرد. از سال ۱۳۵۴، تدریس هنرجویان را در رشته آواز در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران آغاز کرد و در سال ۱۳۵۸ با تعطیلی این رشته کار تدریس خود را پایان داد. در سال ۱۳۵۷ به‌همراه هوشنگ ابتهاج و برخی هنرمندان دیگر از رادیو کناره‌گیری کرد. شجریان در اسفندماه سال ۱۳۵۶ شرکت دل‌آواز را بنیان‌گذاری کرد. همچنین در سال ۱۳۵۷ در مسابقه تلاوت قرآن کشوری رتبه‌ی نخست را به دست آورد.
در ۱۳۵۷ چندین سرود میهنی اجرا کرد و همکاری خود را با سازمان‌های دولتی ادامه نداد و در خانه به تحقیق و تدوین ردیف‌های آوازی پرداخته و به آموزش شاگردان قدیمی‌اش همت گماشت. در فاصله سال‌های دههٔ شصت، شجریان همکاری گسترده‌ای را با پرویز مشکاتیان آغاز کرد که حاصل آن آلبوم‌هایی چون بیداد همایون، آستان جانان، سرّ عشق (ماهور)، نوا و دستان بود. در این سال‌ها به همراه گروه عارف کنسرت‌هایی را در خارج از ایران اجرا کرد.
پس از سال ۱۳۶۸ به همراه داریوش پیرنیاکان و جمشید عندلیبی به اجرای کنسرت در آمریکا و اروپا پرداخت. این گروه در سال بعد، کنسرت‌هایی را برای جمع‌آوری کمک مردم دنیا به زلزله‌زدگان رودبار انجام داد. آلبوم‌های دل مجنون، سرو چمان، یاد ایام و آسمان عشق با همکاری گروه آوا و نیز دلشدگان با آهنگسازی حسین علیزاده در این سال‌ها منتشر شدند. در سال ۱۳۷۴، شجریان کنسرت‌هایی در شهرهای اصفهان، شیراز، ساری، کرمان و سنندج برگزار کرد و در همین سال، آلبوم چشمه نوش را با محمدرضا لطفی و مدتی بعد، در خیال را با همکاری مجید درخشانی منتشر کرد. وی در سال ۱۳۷۷، آلبوم شب، سکوت، کویر را با آهنگسازی کیهان کلهر منتشر کرد.
شجریان در سال ۱۳۷۸ جایزه پیکاسو را از طرف سازمان یونسکو دریافت کرد. از سال ۱۳۷۹ با حسین علیزاده، کیهان کلهر و پسرش همایون به اجرای کنسرت پرداخت که حاصل آن، آلبوم‌های زمستان است، بی تو به سر نمی‌شود، فریاد، ساز خاموش و سرود مهر بود. در سال ۱۳۸۲، به همراه همین گروه برای کمک به زلزله‌زدگان بم کنسرتی در تهران با نام هم‌نوا با بم اجرا کرد.
از سال ۱۳۸۶، شجریان به همکاری با گروه آوا پرداخت و کنسرت‌هایی در تهران، اصفهان، اروپا، آمریکا و کانادا اجرا کرد. در همین سال و در مراسم درگذشت مادرش، پس از ۳۰ سال، دعای ربنا را دوباره خواند. شجریان اکنون به همراه پسرش همایون شجریان به ترویج و اشاعه موسیقی اصیل و سنتی ایرانی می‌پردازد. پس از برگزاری کنسرت شجریان در ونکوور کانادا، گلوب اند میل، شجریان را افسانهٔ موسیقی شرق معرفی کرد.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.