مستند نایاب ازهنرمند بزرگ فرهادمهراد

نویسنده
تاریخ انتشار
17 فوریه 2018
دسته بندی
تعداد بازدید
132 بازدید
5,000 تومان
مستند نایاب ازهنرمند بزرگ فرهادمهراد
دو مستندبسیار عالی از زندگی و آثار هنرمند بزرگ فرهاد مهراد و تصاویر غم انگیز  از روز های زندگی در غربت

01 – مستند  از کوچینی تا پاریس (  اسدالله ایمن – محمدمناجاتی  )

02 – مستند و بیوگرافی  (  BBC  )

——————————————-
فرهاد مِهراد (۲۹ دی ۱۳۲۲ در تهران— ۹ شهریور ۱۳۸۱، پاریس)معروف به فرهاد؛ خواننده، آهنگ‌ساز و نوازندهٔ پاپ راک اهل ایران بود. وی از خوانندگان صاحب نام راک ایرانی بود که نخستین آلبوم راک اند رول انگلیسی ایران را منتشر کرد.
فرهاد مهراد در تهران متولد شد. پدرش رضا مهراد، کاردار ایران در کشورهای عربی بود. فرهاد تا ۸ سالگی که به همراه خانواده به تهران بازگشت در عراق زندگی می‌کرد. برادر بزرگ فرهاد ویولن می‌نواخت. یکی از دوستان برادرش متوجه علاقه فرهاد به موسیقی شد و از خانواده فرهاد ‌خواست که سازی برای او تهیه کنند. با اصرار برادرش یک ویولن‌سل برای او تهیه کردند و تمرینات فرهاد آغاز ‌شد. ولی عمر تمرینات ویولن‌سل از ۳ جلسه فراتر نرفت و دست روزگار ساز او را شکست.
فرهاد بعد از ترک تحصیل در کلاس یازدهم با یک گروه نوازنده ارمنی آشنا ‌شد و با استفاده از سازهای آنان به صورت تجربی نواختن را ‌آموخت و مدتی بعد به عنوان نوازنده گیتار در همان گروه شروع به فعالیت ‌کرد. فرهاد دو سال نیز به انگلستان رفت و در آنجا با موسیقی پاپ آن سال‌های انگلستان آشنا شد.
وی پس از بازگشت به ایران برای نخستین اجرای موسیقی خود هتل ریمبو را انتخاب نمود و برای چند فیلم سینمایی ترانه هایی اجرا کرد.
فرهاد تا ۱۳۵۷ هـ .ش کنسرت‌های فراوانی برگزار نمود. در بهمن ۱۳۵۷ هم‌زمان با انقلاب ترانه معروفش «وحدت» با شعری از سیاوش کسرایی را ضبط و منتشرکرد. او در ۱۳۷۴ هـ .ش اولین کنسرت بعد از انقلابش را در شهر کلن آلمان اجرا کرد. در ۱۳۷۶ هـ .ش آلبوم « وحدت» – شامل ترانه‌های دهه پنجاه او – و در۱۳۷۷ هـ .ش آلبوم «برف» را منتشر کرد.
پس از انتشار آلبوم« برف » فرهاد درصدد تهیه آلبومی با نام «آمین» بود که ترانه‌هایی از کشورها و زبان‌های مختلف را در بر می‌گرفت. اما بیماری به او مجال نداد. فرهاد به بیماری هپاتیت c مبتلا بود و در نتیجه عوارض کبدی ناشی از آن در خرداد ۱۳۸۱ برای درمان به لیل در فرانسه رفت و در ۹ شهریورهمان سال در سن ۵۹ سالگی درگذشت و در ۱۳ شهریور در گورستان تیه در پاریس دفن شد. از جمله آلبوم های او می‌توان به «اسیر شب»، «آئینه‌ها (مسخ)»، «هفته خاکستری»، «وحدت»، «خواب در بیداری»، (چند ترانه فارسی و چند ترانه انگلیسی) و «برف» اشاره کرد. همچنین آلبوم « فرهاد ۱۵۹ » شامل مجموعه کامل آثار فرهاد می‌باشد.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.