دانلود ردیف های موسیقی آذربایجانی

نویسنده
تاریخ انتشار
24 آگوست 2017
دسته بندی
تعداد بازدید
46 بازدید
10,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول
نایاب
آلبوم ردیف های موسیقی آذربایجان
خواننده:
بی کلام (اثری از رحمان اسداللهی، وحید اسداللهی)
ترانه سرا:
رحمان اسداللهی، وحید اسداللهی
آهنگساز:
رحمان اسداللهی، وحید اسداللهی
تنظیم کننده:
رحمان اسداللهی، وحید اسداللهی

01 – ردیف های موسیقی آذربایجانی(شور) 
02 – ردیف های موسیقی آذربایجانی(شوشتر) 
03 – ردیف های موسیقی آذربایجانی(چهارگاه) 
04 – ردیف های موسیقی آذربایجانی(ماهور) 
05 – ردیف های موسیقی آذربایجانی(راست پنجگاه) 
06 – ردیف های موسیقی آذربایجانی(بیات شیراز،سه گاه زابل،یئتیم سه گاهی) 

 

در این آلبوم که با هنرمندی اساتید موسیقی آذربایجان ایران رحمان و وحید اسداللهی منتشر شده است، دستگاههای شور، شوشتر، چهارگاه، ماهور، راست پنجگاه، بیات شیراز، سه گاه زابل و یتیم سه گاهی در قالب 6 لوح فشرده برای علاقه مندان موسیقی عرضه شده است.رحمان اسداللهی دریادداشتی دراین مجموعه موسیقایی آورده است هر ملتی برحسب تاریخ، باور، جغرافیا و شرایط زیست متفاوت دارای موسیقی خاص خود است. ردیف های موسیقی آذربایجان نیز چون ردیف موسیقی ممالک مختلف شرق شناسنامه بوده و در واقع بخش عظیمی از فرهنگ موسیقی ما را تشکیل می دهند. موقام های آذربایجان ضمن پیچیده بودن آنها از ارزشمند ترین و زیبا ترین نوع موسیقی جهان به شمار می روند. این نوع موسیقی یکی از قدیمی ترین انواع موسیقی بوده و حکم مادر را برای موسیقی شرق دارد ردیف ها و موقام های موسیقی مانند زمینی است که در هر کجای جهان اگر بنایی ساخته شود باید در روی آن بنا شود. موقام ها نوعی از موسیقی هستند که در طول هزاران سال زندگی بشری میلیاردها انسان در خلق آن نقش داشته اند. در واقع این نوع موسیقی حافظه تاریخی ملت آذربایجان است. در سه گاه آن درد و رنج مادران و در چهارگاهش مبارزه و مقاومت پدرانمان را می بینیم. بیات شیرازش روایت عشق و صمیمیت جوانانمان و ماهورش بیانگر امید و آرزهایمان است. شورش حکایت از اندوه بی پایان تاریخ پرفراز و نشیب این خطه دارد…
—————————————————
وحید اسداللهی (متولد ۱۳۳۹ اردبیل ) در۱۱ سالگی آموزش نقاره راشروع کرد.اولین استاد اوهوشنگ زیوه بود.او درگروه عارف خواننده موسیقی پاپ اردبیلی نقاره می‌نواخت.
درسال۱۳۵۴ بااستادعلی سلیمی نوازنده چیره دست تار آشنایی پیداکرد.به علت استعدادش، استادسلیمی اورابه ارکسترش معرفی می‌نماید.ازسال۵۴ الی ۵۷ درتمام کارهای استاد سلیمی نقاره زن ثابت بوده‌است. اسداللهی به تربیت ونوازندگی درسازمان صداوسیما مشغول می‌باشد.او هم اکنون سرپرست موسیقی آذربایجانی درصداوسیما می‌باشد.

 

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.