مجموعه آثار منصوره ثابت زاده

نویسنده
تاریخ انتشار
13 آگوست 2019
دسته بندی
تعداد بازدید
28 بازدید
10,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول
رقص های محلی و فولکلور مناطق ایران

آلبوم رقص و شادیانه های ترکمن
آلبوم رقص های شرق خراسان (تربت جام)
آلبوم موسیقی رقص های لرستان
آلبوم رقص های بلوچستان
آلبوم رقص های شمال خراسان (کرمانجی)
آلبوم موسیقی رقص های شرق کرمان (بلوچی)
آلبوم رقص های قشقایی
آلبوم موسیقی رقص های مازندران
آلبوم موسیقی رقص های کردستان
آلبوم موسیقی رقص های بوشهر
آلبوم رقص های بختیاری

—————————————————————-
منصوره ثابت زاده متولد تهران نویسنده، پژوهشگر ادبیات فارسی، موسیقی و رقص های اقوام ایرانی، دارای دکترای رشته [[زبان وادبیات فارسی از واحدعلوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران است . وی ازسال 1358 تحقیق درمبانی حرکتی و رقص های اقوام ایرانی را آغازکرد و به آموختن موسیقی سنتی ایران نزد استادان بنام پرداخت و شیوه سنتور نوازی به سبک قدما (ردیف میرزا عبداله ) و ردیف آوازی ( روایت عبداله خان دوامی) ودوره های رساله شناسی و شناخت موسیقی قدیم ایران را به مدت ۱۵ سال نزد مجید کیانی فرا گرفت و ردیف آوازی به شیوهٔ عبدالله دوامی و سبک و سیاق آوازی قدما را از علی اکبرمجیدی شاگرد برتر عبداله دوامی و نورالدین رضوی سروستانی ( روایت برومند) و محسن کرامتی (روایت طاهرزاده وسایرشیوه های قدما) آموخت و دانش آوازی خود را در محضر استاد مجید کیانی با سنتور باز آموزی و تکمیل کرد. وی تئوری موسیقی غربی وآواز کلاسیک را زیر نظر دکتر پل زیتسوئل در امریکا فراگرفت. وبا کورئوگرافی و ثبت و طراحی و حرکات موزون نمایشی نزد پروفسورنورجانف تئاترشناس و نسا کورکاوا (تاجیکستان) امینه دیلبازیوا (جمهوری آذربایجان)گنزالس (اسپانیا) و گلاکز (آمریکا) آشنا شد.
ثابت زاده علاوه بر پژوهش موسیقی های جشنی و حرکتی نواحی ایران به بررسی رقص های ملل اطراف ایران نیز پرداخت.پژوهش وی درموسیقی شش مقام و سایر موسیقی های فارسی زبانان ماوراءالنهر با عنوان “پژوهشی در موسیقی تاجیکستان» برندهٔ جایزهٔ ملی پژوهش سال 1378 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران شد. وی در سالهای ۱۳۸۷ و ۱۳۸۸ به عنوان پژوهشگر نمونه دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب برگزیده شد. ثدریس وی دررشته موسیقی از اوایل دهه هفتاد در دانشگاه های تهران، هنر، سوره، آزاد و موسسات هنری آزاد آغازشد درحالی که با سمت عضو هیات علمی دردانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب به تدریس زبان وادبیات فارسی مشغول بود و اینک مدیریت این گروه را برعهده دارد. او همچنین ریاست کانون پژوهش و نویسندگان موسیقی در خانه موسیقی را سالها به عهده داشته است و در پژوهش وساخت برنامه های معرفی موسیقی نواحی ایران نظیر برنامه موسیقی ترقه و روز نوروز، شرکت داشته است در حال حاضر وی به پژوهش و تدوین نخستین فرهنگنامه موسیقی های جشنی ورقصی اقوام ایرانی مشغول است.
ثابت زاده اصالت های فرهنگی را در پژوهش هایش جستجو می کند و در خصوص حرکت شناسی ورقص اقوام ایرانی و مناطق همجوار آن تحقیقات گسترده ای کرده است. سی دی های پژوهشی وی شامل آنالیز و طبقه بندی موسیقی های رقصی استان های لرستان و کردستان، شمال خراسان (کرمانجی)، شرق خراسان (تربت جام)، ترکمن، بختیاری|ایل بختیاری]] و قشقایی وکرمان است که در سال ۱۳۸۲ مؤسسه ماهور آن ها را انتشار داده است وی از منتقدان موسیقی رسانه ای است که آن را فاقد اصالت می داند. وی همچنین وضعیت موسیقی مذهبی ایران را مورد نقد قرار داده است و تأثیر گرفتن آن از موسیقی پاپ را در تضاد با موسیقی مذهبی اصیل دانسته است.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.