مجموعه کامل آهنگ های هوشنگ آذراوغلو خواننده قدیمی

نویسنده
تاریخ انتشار
14 مارس 2023
دسته بندی
تعداد بازدید
9 بازدید
15,000 تومان
مجموعه کامل آهنگ های هوشنگ آذراوغلو خواننده قدیمی
 استاد هوشنگ اوج بولاغی (آذراوغلو) Hüşəng Azəroğlu
موسیقیدان ، آهنگساز ، مغنّی ، اوّلین آذربایجانی برنده ی جایزه پروانه طلائی موسیقی، بازیگر سینما و تئاتر ، کشتی گیر تیم ملی ایران ، محقّق و … در یک کلام ، استاد هوشنگ آذراوغلو از هنرمندان شهیر و مفاخر معاصر آذربایجان ، کسی که غیر از هنر موسیقی و سینما ، استعداد خارق العاده اش در ورزش حرفه ای را نیز به اثبات رسانده و با حضــور در تیم ملّی کشتی ایران و رقابت با نام آورانی چـون جهان پهلوان غلامرضا تختی ، امامعلی حبیبی ، عبدالله موحّد و … به افتخارات بی شمار خود افزوده است.
بی شک علاقه مندان به موسیقی آذربایجان با نام استاد هوشنگ آذراوغلو آشنا و صدا و تصویرش را شنیده و دیده اند ، صدای دلنشین آذراوغلو جدای از کنسرت های پرشمارش از کانال های رادیو تلویزیونی ترکیه بمانند TRT و … نیز به گوش رسیده و قطعه های ماندگار از صدای وی در تلویزیون دولتی و مرکز موسیقی جمهوری آذربایجان در قالب « قیزیل فوندلار » ضبط و نگهداری می شود.
لازم به ذکر است که هوشنگ آذراوغلو به واسطه آشنایی با استاد «علی سلیمی» آهنگساز بزرگ آذربایجان، برای اولین بار آهنگ «حیدر بابایه سالام» را اجرا می کند كه با استقبال كم نظیر مردم آذربایجان مواجه می شود.
او بعد از انقلاب اسلامی ایران به استانبول مهاجرت کرده و با رادیو استانبول و رادیو TRT همكاری می کند و برای اولین آهنگ «سیزه سلام گتیرمیشم» با شعری از محمود دست پیش (واله) ، ساخته علی سلیمی را در ترکیه اجرا می کند و به شهرت می رسد.
به واسطه همین آهنگ، جایزه بزرگ «پروانه طلایی موسیقی» ترکیه در سال 1985 توسط تورگوت اوزال رئیس جمهور وقت تركیه به وی اهدا می شود و آنرا از دست هنرمند بزرگ تركیه «زكی مورن» دریافت می کند.
هوشنگ آذراوغلو متولد سال ۱۳۱۷ در خانواده ای اصیل آذربایجانی از شهر زیبای بندرانزلی است. استاد آذراوغلو گرچه چند سالی بود که ساکن شهر استانبول ترکیه بود ولی همواره به زادگاهش آذربایجان عشق می ورزید و مدتی از ایّام سال را در ایران سپری می کرد. ایشان اواخر عمر مدام به شهر ارومیّه رفت و آمد می نمود و اوقاتش را در اینجا می گذراند. وی در ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ درگذشت و در زادگاهش شهر بندر انزلی به خاک سپرده شد.
روحش شاد و یادش گرامی

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.