مجموعه کامل آهنگ های پیمان خواننده قدیمی تبریز

نویسنده
تاریخ انتشار
14 مارس 2023
دسته بندی
تعداد بازدید
6 بازدید
15,000 تومان
مجموعه کامل آهنگ های پیمان خواننده قدیمی تبریز
“پیمان تبریزی” با نام اصلی « رسول خلیل پور بیاض» متولد ۱۳۱۶ خورشیدی در تبریز است.
از این هنرمند اطلاعات دقیقی در دست نیست. او در جوانی به تهران نقل مکان کرد و فعالیت هنری خود را از تهران شروع نمود. از آنجا که به موسیقی عربی و ترکیه علاقه مند بود، توانست سبک متفاوت و جدیدی را در موسیقی مردمی آذربایجانی ابداع و اجرا کند. او در اوایل فعالیتش در زمینه موسیقی در خانه شخصی خود در کرج کاست هایی را ضبط می کرد و از آنجا که اهل کنسرت در رادیو و برنامه های تلویزیونی نبود، کاست نوارهایش را هم خودش به فروش میرساند.
روش کارش بدینگونه بود که روی ملودی ترانه های عربی و استانبولی شعر ترکی می سرود و آن را میخواند. سبک و نوآوری وی و اشعار ساده و زیبا و قابل فهم برای توده مردم باعث گردید تا عامه مردم علاقه زیادی به ترانه های او داشته باشند. آشنایی ایشان با هنرمند و آهنگساز پیشکسوت جناب استاد « صمد نوریان » و همکاری های این دو هنرمند باعث گردید نام پیمان مشهورتر شود.
ایشان چند آهنگ مشترک و دو صدایی هم با خانم گیتا و فرزانه نوریان اجرا نمود که همه موفق بودند. گفتنی است که تمام آثار موسیقیایی ایشان بجز یک صفحه گرام فقط بر روی نوار کاست که آن زمان رایج بود، ضبط و تکثیر شده است. در ضبط استودیویی چند کاست، در تیتراز شروع کاستها، دوبلور و گوینده خوش صدا و مشهور ،”زنده یاد حسین باغی” نیز با ایشان همکاری نموده است.
گفتنی است که افراد زیادی سبک او را ادامه دادند که در این میان هنرمند فقید جمهوری آذربایجان آقای « بال اوغلان اشرف اوو » معروفترین آنهاست و علاقه و ارادت ایشان به پیمان به اندازه ای بود که اسم پسر خود را پیمان گذاشت. و از دیگر ادامه دهندگان سبک او تا حدودی میشود از « فیروز حسین زاده » و نیز « محمد زارع مراغه ای » نام برد.
پیمان با اینکه سالیان درازی را در تهران سپری کرد ولی زبان و اصلیت آذری خود را حفظ کرد.
وی صدایی گیرا و لحنی دلچسب داشت و علاوه‌‌ بر ترانه های آذری ، به زبان فارسی نیز ترانه های بسیاری اجرا کرده که باعث شده هم در بین فارس زبانان و هم آذری زبانها طرفداران زیادی پیدا کند .
او از خوانندگان موفق و پرکار دهه پنجاه در سبک موسیقی مردمی بشمار میرود. پیمان در اواخر عمر به تهران برگشت بعد از انقلاب نیز هیچ فعالیت هنری نداشت و در تاریخ ۱۳۸۰/۱۲/۲۸ فوت و در قطعه ۲۴۳ ردیف ۸۹ شماره ۴۸ بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شد.
از پیمان و همسرش افروز خانم دو فرزند پسر به نام های شاهپور و شاهرخ و یک دختر بنام آزیتا به یادگار مانده است.
روحش شاد و یادش گرامی

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.