دانلودآلبوم پاییز درنگی اثردکتر احمد کایا Dr Ahmet Kaya – Payîza Derengî

بازدید: 101 بازدید
کوردی کرمانجی
دانلودآلبوم پاییز درنگی اثردکتر احمد کایا Dr Ahmet Kaya – Payîza Derengî
این آلبوم در دو قسمت:
Payîza Derengî 1
Payîza Derengî 2
که در سال های 2021 و 2022 منتشر شده و به زبان کوردی کرمانجی است .

————————————————–

دکتر احمد کایا در سال 1968 در ارزروم ترکیه به دنیا آمد. او همچنان حرفه پزشکی فعال خود را در استانبول ادامه می دهد.
زمانی که در سال 1988 در دانشکده پزشکی دانشگاه Hacette دانشجو بود، به همراه دوستانش که به رهبری فکری کوتلی و اودیلملیک شیخ‌بکر گرد هم آمدند، در تأسیس KOMA AMED، یکی از اولین گروه‌های موسیقی کوردی شرکت کرد. او به عنوان خواننده، گردآورنده و آهنگساز در آلبوم های کولیلکا آزادی، آگیر و Mirov و Derguş از Koma AMED همکاری داشت. او پس از جدا شدن از گروه کوما آمد، در آلبوم های سی، مک و زیز از گروه چار نیوا که در سال 2000 در آلمان تأسیس شد، شرکت کرد.
در حالی که پس از پایان کار گروهی در سال 2011 به تولید موسیقی به صورت انفرادی ادامه داد، دکتر احمد کایا در PIA Mehmet Akbaş (2012)، به -PEŞK از Ji Bo Bîranîna Bro Omeri (2015)، به Fikri Kutlay Songs (2016)، آگیت ایشیک Lorîna کمک کرد. Sibê (2015) و Hez (2020)، TOV از وضعیتان چلیکر (2020) و تارا مامدووا Xewna Giran (2021) به عنوان ترانه سرا، آهنگساز و خواننده.
وی به یاد کارکنان بهداشتی که در دوران همه‌گیری سال 2020 جان خود را از دست دادند، بخشی از شعر ناظم حکمت “Yaşamaya Dair (درباره زندگی)” را برای اتحادیه کارکنان بهداشت (SES) با نام “Bildiğin halde (As) سروده است. تو می دانی)» و آن را با همکارش دکتر یلدا ایمک خواند.
او شعر “Wê Êvarê” از جمیل دنلی را سروده و در سال 2021 با صدای آگیت ایشیک در پلتفرم یوتیوب منتشر کرد.
در سال 2020 ضبط آلبوم پاییز درنگی (اواخر پاییز) را به همراه مصطفی بیبر که پیش از این به عنوان تنظیم کننده در آلبوم های درگوش، چارنوآ و سی و زیز کار کرده بود و موسیقی متن های برنده جوایز زیادی ساخته بود، آغاز کرد. علاوه بر اشعار ابراهیم سیدو آیدوغان، فریکا یوسیو، جمیل دنلی و آگیت ایشیک، 4 آهنگ نیز توسط دکتر احمد کایا از مجموع 13 آهنگ سروده شده است. به غیر از آهنگ محلی منطقه ارزروم به نام Çillê lê، آهنگ های دیگری از ساخته های خود اوست.
در این آلبوم هاکان گوربوز آهنگ «Şîlanên Beyro» را تنظیم کرد و هارون آتامان آهنگ «Were kawkûbara min» را تنظیم کرد.
غنی شده با صدای آگیت ایشیک، مهمت آکباش، مصطفی بیبر، وضعیتان چلیکر، سیابند اصلان، تارا مامدووا و زلال گوکچه،

مطالعه بیشتر