دانلودآلبوم محمدرضاعلیقلی بنام ماه کولی

بازدید: 113 بازدید
دانلودآلبوم محمدرضاعلیقلی بنام ماه کولی
دانلودآلبوم محمدرضاعلیقلی بنام ماه کولی
ماه کولی سرگردان و رقصان به ما می‌نگرد. چشمانش آینه‌ای است که زندگی در آن پیداست؛ حسرت و ناکامی، شادی، تنهایی، عشق و در یک کلام انسان در جادوی بیداری بین دو رویا؛ این یادداشتی است که محمدرضا علیقلی برای آلبوم “ماه کولی” خود در نظر گرفته است. این آلبوم که شامل پانزده قطعه‌ی موسیقایی است، توسط نشر موسیقی هرمس در سال 1380 منتشر شده است. هر قطعه از این آلبوم، انسان را به سوی خلسه‌ای رازآلود، روح‌انگیز و مقدس می‌کشاند؛ مخاطب را در تجربه‌ای جدید از کشف و شهود قرار می‌دهد؛ تصویر خلق می‌کند و گوشِ جان سپردن به نغمه‌ها و آواها با خود رازآلودگی‌ای را به شنونده منتقل می‌کنند که از خلال این رمز و راز نهفته در اصوات موسیقایی روح به پرواز در می‌آید و شور و حرارت موسیقی شنونده را سرشار از شعف می‌کند.
ویژگی آلبوم “ماه کولی” محمدرضا علیقلی که بیش از 140 موسیقی فیلم را آهنگسازی کرده، الهام‌بخش بودن آن است؛ ذات خلقت، هستی و شعر به همراه اندوه، پرسش و شور مفاهیمی هستند که با شنیدن به موسیقی علیقلی به ذهن متبادر می‌شوند.
علیقلی ساخت موسیقی فیلم های بسیاری را بر عهده داشته، از جمله می‌توان “نرگس” رخشان بنی‌اعتماد، “قدمگاه” محمدمهدی عسگرپور و “خیلی دور، خیلی نزدیک” رضا میرکریمی را نام برد.
در این آلبوم با آنکه کلام نقش زیادی ندارد اما تکرار بعضی از اصوات به نوعی ذکر تبدیل می‌شود و مخاطب را در سماعی شورانگیز قرار می‌دهد. بیداری و آرامش دو جزء تفکیک‌ناپذیر ماه کولی به حساب می‌آیند؛ بعضی قطعات چنان آرامش و در عین حال شعفی را به مخاطب القاء می‌کنند که نتیجه‌ آن رسیدن به حس و حالی خوشایند است.

مجوز ارشاد:3/3324ت

مطالعه بیشتر