دانلودآلبوم خنیاگر اثر شهرام ناظری

آواز:شهرام ناظری
موسیقی: مسعودخضری
برمبنای موسیقی کوردهای شمال خراسان 
آلبوم «خنیاگر» از جمله آثاری است که شهرام ناظری حدود ۷ سال پیش آن را خوانده است اما تاامروز شرایط لازم برای انتشارش فراهم نشده بود. این اثر متعلق به شرکت صوتی و تصویری سروش است که در سال‌های قبل هیچ‌کدام از مدیران این مجموعه اهتمام لازم برای انتشار آن را نداشتندتا بالاخره در آخرین روزهای سال ۱۴۰۰ روانه بازار موسیقی شد.
از میان قطعات آلبوم «خنیاگر» دو قطعه براساس اشعاری از ملک‌الشعرای بهار ساخته و اجرا شده است. یکی از این قطعه‌ها «در طواف شمع» و دیگری «دعوی چه کنی» نام دارد.
شاید ازاین‌رو بود که چهرزاد بهار فرزند ملک‌الشعرای بهار مهمان ویژه این مراسم بود و دقایقی را به سخنرانی پرداخت. چهرزاد بهار کوچک‌ترین فرزند ملک‌الشعرای بهار و متولد سال ۱۳۱۵ است.
چهرزاد بهار: «با این سن و سالم آمدم تا به فرهنگ احترام بگذارم. تمام اوقات در خانه نشسته‌ام و خیلی در جامعه حضور ندارم. استاد ناظری چند غزل از بهار خوانده‌اند که بسیار زیباست. پدرم وقتی من ۱۴ساله بودم فوت کرد، خودش را خیلی درک نکردم، اما شعرش را درک کردم.
شاهد آخرین قصیده بلند پدرم بودم، زمانی بود که جنگ کره در گرفته بود و پدرم بسیار از جنگ بیزار بود.
فغان ز جغد جنگ و مرغوای او / که تا ابد بریده باد نای او
بریده باد نای او و تا ابد / گسسته و شکسته پر و پای او
با همه پیری و ضعف و مشکلات دوست داشتم در این محفل کنار شما باشم.»
شهرام ناظری: «خنیاگر» با تفکر موسیقی خراسان شکل گرفت. حدود ۷ سال پیش این آلبوم ضبط شد و در این سال‌ها در سروش بلاتکلیف ماند. هیچ‌کدام از مدیران سروش به فرهنگ و هنر اهمیت نمی‌دادند و علاقه‌ای برای انتشار این اثر نشان ندادند.
بالاخره مدیر لایق و فرهنگ‌دوست جناب آقای غلامحسین کشاورز افشاری آمدند و این اثر را منتشر کردند، این همت آقای افشاری برایم ارزشمند بود.
ما همه منزوی هستیم، ۴۲ سال است که در منزل هستم، ۴۲ سال است که به صداوسیما نرفته‌ام.
در این چند دهه ۵۰ آلبوم منتشر کرده‌ام که واقعاً انتشار این تعداد اثر شوخی نیست، همه این‌ها را با دست خالی و بدون حمایت دولت تولید کرده‌ایم، خودم هم تعجب می‌کنم که در این کار چقدر ما تلاش و ممارست داشتیم،
نسل ما با ازخودگذشتگی و ایثار و عشق کار کرد.
همین الآن آثار زیادی دارم که هنوز منتشر نشده‌اند؛ شاهنامه کوردی، اثری برای نیما، چند اثر درباره شاهنامه و چند آلبوم دیگر را دارم که زمینه انتشار آنها فراهم نیست.

جهت دانلود اثر اکانت ویژه خریداری کنید

ابتدا ثبت نام کنید و بعد اکانت ویژه تهیه کنید.


مطالعه بیشتر