مجموعه بهترین آهنگ های کلارینت The Magical Tunes of the Clarinet

بازدید: 87 بازدید
مجموعه موسیقی بی کلام بهترین آهنگ های کلارینت یا آهنگ های جادویی کلارینت (The Magical Tunes of the Clarinet) محصول سال 2018 و شامل 42 قطعه از بهترین آهنگ های کلارینت و کلاسیک اثری از هنرمندان مختلف است.
کلارینت (Clarinet) یکی از ساز های بادی قمیشی است که انواع حرفه‌ ای‌ اش معمولا از چوب سیاه آفریقایی ساخته می‌ شود. کلارینت یک قمیش، یک مجرای استوانه‌ ای و یک سوراخ تقریبا استوانه ای دارد و از دسته سازهای انتقالی محسوب می‌ شود. به کسی که این ساز را می‌ نوازد، کلارینتیست گفته می‌شود.
در موسیقی کلاسیک، کلارینت، جزئی از ساز های ارکستر استاندارد و گروه‌ های کنسرت می‌ شوند. ارکستر به‌ طور عمده دو نوازنده کلارینت را شامل می‌شود که دو قسمت مجزا را بنوازند. قسمت نوازندگان کلارینت در دهه‌های آخر قرن 19، با به‌ کارگیری سه کلارینت به‌طور معمول بزرگتر شد. در قرن 20، آهنگسازانی مانند ایگور استراوینسکی (Igor Stravinsky)، ریشارد اشتراوس (Richard Strauss)، گوستاو مالر (Gustav Mahler) و الیویه مسیان (Olivier Messiaen) نوازندگان کلارینت را با به‌ کارگیری کلارینت‌ های مختلف در کارهایشان به نه نفر نیز رساندند.

مطالعه بیشتر