مجموعه کامل آلبومهای ام كلثوم

در تاریخ 2017/03/03
مجموعه کامل آثار کوکب شرق ام كلثوم
أغاني الفنان : ام كلثوم
إسم القسم : اغاني مصرية
كلمات دليليه :
تحميل اغاني ام كلثوم mp3
البومات ام كلثوم
كلمات اغاني ام كلثوم
Om Kalthom Songs

——————————————

اُمّ کُلثوم (حدود ۳۰ دسامبر ۱۸۹۸ – ۳ فوریه ۱۹۷۵) از محبوب‌ترین خوانندگان زن در جهان عرب بود.
آلبوم‌های موسیقی او هنوز جزء پرفروش‌ترین‌ها هستند. وی در میان اعراب به لقب «ستاره خاور» و «بانوی آواز عرب» شهرت یافته‌است.
وی دختر ابراهیم البلتاجی بود و در سال ۱۸۹۸ یا به قول دیگر در سال ۱۹۰۴ در روستای طمبای الزهایره در استان الدقهلیه واقع در شمال قاهره و مابین اسکندریه به دنیا آمد. پدرش اذان‌گوی روستا بود.
ام کلثوم از کودکی سروده‌های پدرش را از برمی‌کرد و در ده‌سالگی به خواندن برای مردم در خانه بزرگ روستا پرداخت و در حالی که سیزده سال بیشتر نداشت به‌همراه پدرش در روستاها می‌گشت و تواشیح دینی و شعرهای عارفانه می‌خواند. صوت بهشتی ام کلثوم در همین ایام توسط اساتید فن، کسانی چون شیخ ابوالعلاء محمد و شیخ زکریا احمد شناسایی شد.
در سال ۱۹۲۳ روستا را ترک کرد و راهی قاهره شد تا با شیخ ابوالعلاء، دوست پدرش و یکی از موسیقیدانان معروف آن زمان مصر، دیدار کند. در همین ایام شروع به خواندن کرد و ترانه‌های بسیاری از خود به جای گذاشت. برخی از این شعرها را بدون موسیقی می‌خواند و به همین دلیل در میان صدای زنان، چهره‌ای شناخته‌شده گشت.
یک سال پس از رفتن به قاهره با احمد رامی شاعر آشنا شد. رامی تازه از رشته زبان عربی در پاریس فارغ‌التحصیل شده بود. به رامی خبر داد که دوست دارد یکی از شعرهایش را بخواند. در همین سال با احمد صبری، هنرمند دندان‌پزشک نیز آشنا شد که برای حداقل ۱۴ ترانه او موسیقی ساخت. به زودی با محمد القصبجی نیز آشنا شد که عودنواز چیره‌دستی بود و این هنر را از محمد عبدالوهاب آموخته بود. در این زمان، ام کلثوم به‌همراه گروه موسیقی متشکل از عودِ القصبجی، قانونِ محمد العقاد و کمانچه سامی الشوا روی صحنه رفت.
دوستی ام‌کلثوم با القصبجی از سال ۱۹۲۴ تا سال ۱۹۴۸ و زمان وفات وی ادامه یافت. همراه دیگر وی شیخ زکریا احمد بود که تا سال‌ها این دوستی ادامه پیدا کرد.
دوران خوانندگی ام کلثوم از سیزده‌سالگی تا هفتاد و سه سالگی وی ادامه یافت؛ شصت سال تمام.
ام‌کلثوم به سیاست نیز نزدیک شده‌بود و ترانه «سیدالرئیس» را برای جمال عبدالناصر خواند.
ام کلثوم ملقب به کوکب الشرق سرانجام در سال ۱۹۷۵ درگذشت. با گذشت سی سال از درگذشت کوکب الشرق، همچنان رادیو مصر هر روز غروب ساعت ۵ و ۹ بعدازظهر به مدت دو ساعت ترانه‌های ام کلثوم را برای شنوندگان و علاقه‌مندان وی پخش می‌کند.
اگرچه ترانه‌های ام کلثوم به زبان عربی است، ولی در ایران نیز محبوبیت خاصی دارد و تأثیر شعر و ترانه‌های او بر شعر و ترانه‌های فارسی دیده می‌شود. محمدرضا شجریان صدای وی را می‌ستاید.
, , , , , , , , , ,

9 پاسخ برای "مجموعه کامل آلبومهای ام كلثوم"

 • فروغ در تاریخ آگوست 23, 2018 گفت:

  عالی بود.. ولی چرا آهنگ انت عمری رو نداشت داخل مجموعه …من خیلی وقته دنبال فایل صوتیشم

  • web-y در تاریخ آگوست 23, 2018 گفت:

   سلام دوست عزیز دوباره چک کنید

 • سامان در تاریخ فوریه 9, 2019 گفت:

  چرا بعد از پرداخت نمیتونم دانلود کنم ؟! مشکلل چیه ؟

  • web-y در تاریخ فوریه 9, 2019 گفت:

   دوست عزیز تماس بگیرید لینک رو با تلگرام یا ایمیل خدمتتون ارسال می کنم

 • مجید صادقی در تاریخ جولای 17, 2019 گفت:

  درود بر شما.بنده با گوش دادن به صدای این خاننده ی بزرگ و ملی کشور مصر، به یاد پدر مرحومم می افتم و یاد و خاطرش برایم مجسم و زنده می گردد.

 • امیر در تاریخ فوریه 8, 2020 گفت:

  زیبایی جغرافیا نمیشناسد عرب و عجم و ترک و کرد و یونانی و …. هنر یادمان میآورد که همگی انسانیم و به دیگران احترام گذاریم. درود بر این زن، که پس از دهه ها صدایش طنین عشق و صلح بین آدمیان است..

 • محمد در تاریخ آوریل 15, 2020 گفت:

  یادتون رفت اینو بگید که در دوران کودکی قران رو از بر کرد

 • خزاعی در تاریخ جولای 29, 2020 گفت:

  اینجانب ۴۰سال که هرروزوهمه وقت صدای دلنشین ام کلثوم راگوش میدهم ولذت م برم واصل باموسیقیش زندگی می کنم،دیگرکسی ماننداونخواهدامدروحش شاد،

 • خزاعی در تاریخ جولای 29, 2020 گفت:

  ام کلثوم یک اسطوره موسیقی اصیل عربی بود،واینجانب چون مسلط کامل به زبان عربی دارم بهترمفهمم وازموسیقی لذت می برم،